Scott Pilgrim powróci jako bohater nowego serialu animowanego Netfliksa

Wygląda na to, że mimo braku planów na sequel filmu Edgara Wrighta z 2010 roku, „Scott Pilgrim” powróci na ekrany za sprawą nowej serii animowanej Netfliksa. W realizację zapowiedzianego właśnie serialu zaangażowany będzie Bryan Lee O'Malley, czyli twórca komiksowego pierwowzoru.

Oryginalny komiks opowiadał łączącą elementy konwencji action fantasy z komedią romantyczną historię tytułowego nastolatka, który usiłuje zwyciężyć w pojedynku z siedmioma byłymi facetami swojej wybranki. Na serię złożyło się sześć tomów, publikowanych przez Oni Press między 2004 i 2010 rokiem.

W głównej roli w znakomicie przyjętej adaptacji pojawił się Michael Cera. Wright, który stanął za kamerą tamtego filmu i od lat zapowiadał powrót do świata Pilgrima w tej czy innej formie, również przyczyni się do powstania nowej animacji Netfliksa. Wraz z Nirą Park, Markiem Plattem, Jaredem LeBoffem, Adamem Seigelem i Michael Bacallem zajmie się nową interpretacją „Scotta Pilgrima” jako producent wykonawczy.  

O'Malley jest głównym scenarzystą projektu streamera wraz z Benem Davidem Grabinskim („Are You Afraid of the Dark?”). Obaj twórcy będą też showrunnerami serialu. Za stronę wizualną odpowie japońskie studio Science SARU. Jednym z reżyserów został Abel Gongora

Źródło: NWM / zdj. Universal Pictures