Sean Gunn dostał w filmach DC rolę złoczyńcy. Wcześniej grał go Pedro Pascal

Mamy kolejny casting w ramach filmowego uniwersum DC Comics. Obsadzony w nowej roli został właśnie Sean Gunn. Brat Jamesa Gunna zagra jednego z popularnych złoczyńców, w którego wcześniej wcielał się nie kto inny jak Pedro Pascal.

Sean Gunn zagra w filmach DC. Przejmie rolę Pedro Pascala

Sean Gunn wcieli się w filmach i innych projektach DC Studios w Maxwella Lorda, popularnego w komiksach złoczyńcę kojarzonego głównie z rywalizacji z Wonder Woman. Filmy przedstawiły już widzom jedną z wersji tej komiksowej postaci. W antagonistę trzy lata temu w produkcji „Wonder Woman 1984” wcielił się Pedro Pascal. Nowa wersja Maxwella, w którą wcieli się Sean Gunn może wystąpić w ramach epizodycznej roli w filmie „Superman: Dziedzictwo”, do którego zdjęcia wystartują na początku przyszłego roku. Na ten moment mówi się, że złoczyńca będzie w jakimś stopniu obecny w fabule filmu, ale nie jest jeszcze pewne, czy faktycznie pojawi się na ekranie. Pewne jest natomiast to, że ma odegrać większą rolę w kolejnych projektach DC, co dotyczy też innych postaci, które zostaną wprowadzone do uniwersum przy okazji premiery filmu o nowym Supermanie.

James Gunn zatrudnił swojego brata przy okazji pracy w Marvelu w „Strażnikach Galaktyki”. Aktor zagrał Kraglina we wszystkich trzech filmach i trafił też do obsadyLegionu samobójców”, w którym wcielił się Łasicę. W komiksach Maxwell zadebiutował w 1987 roku w Justice League nr 1 stworzonej przez Keitha Giffena, JM DeMatteisa i Kevina Maguire'a. Początkowo miał być istotną personą w międzynarodowej Lidze Sprawiedliwości, ale ostatecznie stał się złoczyńcą. Jako wpływowy biznesmen zyskał supermocne przy okazji działań kosmitów, którzy zdetonowali na Ziemi bombę genetyczną, która uaktywniła jego uśpiony genom odpowiadający za umiejętność kontrolowania ludzkich umysłów.

źródło: deadline.com / zdj. Kathy Hutchins / depositphotos / Warner Bros.