Sequel „The Batman” z Robertem Pattinsonem wprowadzi nowego Jokera?

W sieci pojawiły się plotki dotyczące szykowanego przez Matta Reevesa filmu o przygodach Batmana. Wygląda na to, że reżyser i Warner Bros. rozpatrują już długoletni rozwój nowego cyklu i mogą chcieć wprowadzić nową interpretację Jokera w pierwszym z sequeli.

Jak wiemy od pewnego czasu, „The BatmanReevesa ma postawić przed Mrocznym Rycerzem szereg jego kultowych przeciwników z kart komiksów. Rola każdego z nich ma być bardzo zróżnicowana. Mówi się na przykład, że kluczowy udział w fabule zaliczą Riddler (Paul Dano) i Catwoman (Zoe Kravitz), zaś na przykład Pingwin (Colin Farrell) ma przesunąć się na przynajmniej trzeci plan. Z kolei Joker, najsłynniejszy złoczyńca DC Comics, ma nie pojawić się w „The Batman” wcale. 

Źródła portalu The Direct informują, że wprowadzenie nowej wersji Jokera, twórcy chcą zachować na pierwszy z planowanych sequeli filmu z Robertem Pattinsonem w roli Batmana. Jeżeli mielibyśmy zaufać przeciekom z Warner Bros., Reeves planuje wykreowanie zupełnie nowego i oryginalnego Księcia Zbrodni. Co więcej, choć w samym „The Batman” Joker się nie znajdzie, widzowie mają doczekać się nieokreślonej zapowiedzi jeszcze przed oficjalnym debiutem w pierwszym sequelu. Casting do roli jeszcze się nie rozpoczął.     

W obsadzie nowego „Batmana” są: Robert Pattinson jako Batman/Bruce Wayne, Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál, Andy Serkis jako Alfred i Colin Farrell jako Oswald Cobblepot.

Film ma być prawdziwą historią kryminalną i skoncentrować się na sprawie morderstw, które próbuje rozwiązać Mroczny Rycerz. Podczas tropienia mordercy Batman będzie trafiał na kolejne ślady, które mają prowadzić go do jego najpopularniejszych przeciwników. Pierwotnie ustalono, że solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku, ale nowa data została wyznaczona na 1 października 2021 roku

 Źródło: Heroichollywood.com / zdj. Warner Bros.