Seria „Resident Evil” powraca z nowym filmem. Zwiastun „Welcome to Raccoon City”

Sony Pictures pokazało pierwszy zwiastun filmu „Resident Evil: Welcome to Raccoon City”, który pojawi się na ekranach polskich kin w grudniu tego roku. Zobaczcie, jak zapowiada się powrót do świata zombie znanego z serii kultowych gier.

Nowy „Resident Evil” będzie zupełnie nowym otwarciem dla filmowej serii i zabierze nas do Raccoon City z 1998 roku, miasta, które niegdyś było siedzibą gigantycznej korporacji farmaceutycznej Umbrella Corporation. Eksperymenty naukowców sprawiły jednak, że miasto stało się pustkowiem skrywającym mroczne i niebezpieczne tajemnice. Kiedy zło zostaje uwolnione, grupa ocalałych musi współpracować, aby odkryć prawdę stojącą za Umbrellą i co najważniejsze, przetrwać noc

Reżyserią filmu do własnego scenariusza zajął się Johannes Roberts, twórca filmów jak „Po tamtej stronie drzwi”, „Podwodna pułapka” i „Nieznajomi: Ofiarowanie”. Premiera filmu „Resident Evil: Welcome to Raccoon City” została zaplanowana w amerykańskich kinach 24 listopada. W Polsce produkcja zadebiutuje 3 grudnia.

zdj. Sony Pictures