Serial Insatiable od Netfliksa utrwala stereotypy o ludziach z nadwagą? Ruszyła petycja o wstrzymanie premiery

10 sierpnia na platformie Netflix ma zadebiutować nowy serial amerykańskiego giganta pod tytułem Insatiable. W serwisie Change.org pojawiła się dzisiaj petycja wzywająca do odwołania serialu. Aktualnie podpisało ją 120 tysięcy osób.

Netflix opisuje swój serial jako: czarną, pokręconą komedię o zemście Patty, która przez lata była prześladowana, lekceważona i niedoceniana z powodu swojej wagi. Gdy nagle chudnie, bierze odwet na wszystkich, którzy kiedyś ją skrzywdzili.

W petycji czytamy między innymi, że narracja w popkulturze od dawna wmawia kobietom i młodym dziewczętom, że aby być lubianym, mieć przyjaciół i wzbudzać zainteresowanie u mężczyzn, trzeba być szczupłym.

Autorzy petycji oskarżają serial – dodajmy, że jeszcze przed jego premierą – o utrwalanie toksyczności kultury dietetycznej, ale także o uprzedmiotowienie kobiet. Dodatkowo twierdzą, że jego wyemitowanie przyniesie negatywne skutki wśród młodzieży i dlatego wzywają do jego anulowania. Z petycją możecie zapoznać się tutaj: Change.org.

źródło: Deadline.com / zdj. Netflix