Serial „Klangor” wróci z drugim sezonem! Co z Arkadiuszem Jakubikiem?

Polski oddział CANAL+ niespodziewanie ogłosił, że zabiera się za realizację drugiego sezonu swojego serialu „Klangor” debiutującego w 2021 roku. Produkcja zostanie przekształcona na antologię. W nowych odcinkach skupimy się więc przede wszystkim na nowych bohaterach.

Serial „Klangor” wróci z drugim sezonem na CANAL+ Online

Na platformę CANAL+ Online zmierza drugi sezon serialu „Klangor”, który ponad dwa lata temu przyciągał przed telewizory widzów za sprawą głównej roli Arkadiusza Jakubika. Teraz ogłoszono, że produkcja nominowana do walki o miano najlepszego serialu fabularnego na gali Orłów została przemianowana na antologię i powróci z drugim sezonem. Za nowe odcinki „Klangoru” odpowiadają ponownie jako duet: scenarzysta Kacper Wysocki i reżyser Łukasz Kośmicki. W drugim sezonie to kobiece postacie zostaną wysunięte na pierwszy plan, a w rolach głównych zobaczymy nominowaną do Orłów Małgorzatę Gorol („THE OFFICE PL”) oraz znaną z pierwszego sezonu Magdalenę Czerwińską („Infamia”). Na ten moment potwierdzono, że w obsadzie pojawią się tylko te dwie aktorki. Kolejne nazwiska poznamy dopiero za jakiś czas.

„Zdecydowaliśmy się kontynuować ten format jako antologię – opowieść o rodzinie Wejmanów jest zamknięta, ale poruszone układy, nierozwiązane sprawy i bohaterowie, których częściowo już poznaliśmy, mają nową, elektryzującą historię do opowiedzenia. Kacper Wysocki i Łukasz Kośmicki sprawili, że KLANGOR odniósł niekwestionowalny sukces. W tym serialu zagrało absolutnie wszystko – od obsady (między innymi fenomenalny Arkadiusz Jakubik), przez gęsty i pełen napięć scenariusz, po reżyserię, zdjęcia i sam nadmorski, mrocznie skandynawski, surowy klimat” – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska.

Małgorzata Gorol Klangor sezon 2

„To nie była tylko opowieść o podróży Rafała Wejmana, to także ciekawy obraz Świnoujścia, pogranicznego miasta, swego rodzaju mikrokosmosu współczesnej Polski. Oprócz zagadki kryminalnej każdy sezon podejmuje zarówno aktualne, jak i ponadczasowe, uniwersalne tematy – na przykład w pierwszym sezonie poruszane były tematy rodziny, poświęcenia, podczas gdy w drugim sezonie zgłębimy tematy toksycznej męskości, współczesnego macierzyństwa i sprawiedliwości” – dodała.

Na drugą serię złoży się 8 odcinków, klimat ponownie zostanie utrzymany w ramach kryminalnego thrillera. Premiery nowego sezonu serialu „Klangor” mamy wypatrywać w 2025 roku na platformie CANAL+ ONLINE.

źródło i zdj. CANAL+ Online / Jarosław Sosiński