Serial „Miasto na wzgórzu” powróci z trzecim sezonem

Miasto na wzgórzu”, jeden z popularniejszych seriali oryginalnych od Showtime w ostatnich latach został oficjalnie przedłużony na trzeci sezon.

Stworzeniem kolejnych odcinków serialu zajmie się Tom Fontana powracający jako showrunner i producent wykonawczy. W prace nad trzecią serią zaangażowany będzie także Chuck MacLean, twórca serialu, ale jego udział zostanie ograniczony wyłącznie do roli producenta wykonawczego. Rola scenarzysty poprzedniej serii została zmarginalizowana po tym, jak został oskarżony o nieodpowiednie zachowanie na planie.

Serial debiutował w czerwcu 2019 roku, a drugi sezon pojawił się pod koniec marca 2021 roku. Ekipa zdjęciowa rozpocznie prace nad trzecią serią w najbliższych miesiącach w Nowym Jorku. Premiera została zaplanowana na 2022 rok. Nowa seria będzie składała się z ośmiu odcinków, a w głównych rolach powrócą Kevin Bacon i Aldis Hodge.

Fabuła drugiego sezonu związuje się wokół federalnego projektu mieszkaniowego w dzielnicy Roxbury w Bostonie, w której kwitnie przemoc i handel narkotykami. Miejscowa liderka Grace Campbell (Pernell Walker) niestrudzenie działa na rzecz społeczności, ale jej wysiłki niweczone są co chwilę przez gangi działające tuż pod jej nosem. Tymczasem agent FBI Jackie Rohr (Kevin Bacon) w obliczu wadliwego systemu sądownictwa w Bostonie podejmuje desperacką próbie uratowania własnej kariery i jego losy ponownie splatają się z prokuratorem okręgowym (Hodge). W Polsce serial emitowany jest na platformie HBO GO.

źródło Deadline.com / zdj. Showtime