Zmęczenie superbohaterami niestraszne „Niezwyciężonemu”. Serial powrócił w znakomitej formie!

Opłaciły się ponad dwa lata czekania na powrót do superbohaterskiego świata serialu „Niezwyciężony”. Animowana produkcja na motywach komiksów Roberta Kirkmana zebrała już pierwsze opinie – wskazują na to, że fani mają przed sobą naprawdę znakomity sezon

Niezwyciężony” wraca w świetnej formie! Są już opinie i recenzje serialu

Niezwyciężony” opowiada historię Marka Graysona, zwykłego siedemnastolatka (Steven Yeun), który byłby zwyczajnym nastolatkiem, gdyby nie to, że jest też synem wszechpotężnego Omni-Mana (J.K. Simmons).  W drugim sezonie bohaterowie wciąż odczuwając zdradę Nolana z poprzednich odcinków, a Mark stara się odbudować swoje życie, mierząc się przy tym z wieloma nowymi zagrożeniami. Musi zmagać się też ze swoim największym strachem – że koniec końców stanie się maniakalnym antybohaterem na miarę swego ojca.

Jeszcze większy, jeszcze krwawszy – krytycy ocenili nowego „Niezwyciężonego”. „To tegoroczny must-watch”

Na premierę nowych odcinków musimy wprawdzie jeszcze kilka dni zaczekać, ale okazję do posmakowania drugiego sezonu otrzymali już krytycy. Jak wynika z ich przedpremierowych recenzji „Niezwyciężony”, wielki animowany hit platformy Prime Video, powróci do widzów w bardzo wysokiej formie. „Długo trzeba było czekać, ale Niezwyciężony już tu jest i melduje swoją gotowość w drugim sezonie: podnoszącym stawki, poszerzającym skalę, widowiskowość i zakres narracji bez wytracania na sercu i humorze” – napisał w swojej recenzji Scott Cambpell z redakcji We Got This Covered.

W krytycznych publikacjach zwrócono uwagę przede wszystkim na nieustającą intensywność serialu – odnoszącą się i do sekwencji akcji i podskórnego napięcia związanego z głównymi bohaterami oraz ich wewnętrznymi dramatami. „Sezon drugi kontynuuje opowieść Marka Graysona z bezkompromisową śmiałością rodem z samego początku serii, ale i wznosi produkcję na nowy poziom: rozwija uniwersum Niezwyciężonego nie odwracając uwagi od ostrej jak brzytwa dramaturgii” – skomentował Akos Peterbencze na łamach Loopera. Charles Pulliam-Moore z The Verge pisze z kolei: „Serial nie próbuje zaskakiwać widzów ogromnymi, nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Zamiast tego w tym sezonie postawiono na mocne wczucie się w stan rzeczy, zanim dojdzie do zmierzenia z nowymi trudnościami i pokazania, jak ciężko może się jeszcze zrobić”.

Niezwyciężony serial animacja recenzje sezon 2.JPG

„To serce bijące wewnątrz serialu sprawia, że od nowego Niezwyciężonego nie można się oderwać. Zbyt wiele superbohaterskich filmów i seriali zapomina, że musi opowiedzieć o czymś rzeczywistym pod całym tym obłędem” – skomentował natomiast krytyk  Luke Y. Thompson. W podobnym duchu mocne strony serialu omówiono też na łamach Total Film. W swojej recenzji Bradley Russell pisze, że „Niezwyciężony rozumie dlaczego (i w jaki sposób) superbohaterskie opowieści powinny pozostać na pierwszym planie popkultury. Chodzi w pierwszej kolejności o budowanie postaci. Dopiero w drugiej – o widowiskowy spektakl”. „Podnosząc jakość animacji, wprowadzając nowe zagrożenia i jeszcze bardziej osobistą historię Niezwyciężony ponownie daje się poznać jako najlepszy serial o superbohaterach” – podsumowuje fenomenalne przyjęcie sezonu Cooper Hood z serwisu ScreenRant. 

Na chwilę pisania tego tekstu, w serwisie Rotten Tomatoes drugi sezon animacji zebrał już 16 recenzji. Każda z nich została oznaczona jako „świeża”, czyli pozytywna. Oznacza to, że odsetek pozytywnych recenzji wynosi idealne 100%. Punktowa nota „Niezwyciężonego” wyniosła natomiast 8,50 w dziesięciostopniowej skali.

niezwyciezony sezon 2 opinie o serialu recenzje.png

Kiedy premiera 2. sezonu „Niezwyciężonego”? Nowe nazwiska w obsadzie 

Pierwsze cztery odcinki nowej serii „Niezwyciężonego” zobaczymy już 3 listopada. Pozostałe cztery epizody trafią do widzów po krótkiej przerwie, na początku 2024 roku.

W nowej odsłonie serialu na drodze bohaterów stanie Angstrom Levy, któremu głosu użyczył znany z „Tacy jesteśmy” i „American Crime Story” Sterling K. Brown. Do obsady drugiego sezonu dołączyło ponad dwudziestu aktorów głosowych, w tym Tatiana Maslany, Daveed Diggs, Peter Cullen, Cliff Curtis, Calista Flockhart, Scoot McNairy, Lea Thompson i Ben Schwartz. W głownych rolach powrócili z kolei Steven Yeun, Sandra Oh, Zazie Beetz, J.K. Simmons, Jason Mantzoukas i Walton Goggins

Źródło: Rotten Tomatoes / zdj. Prime Video