Serial o Justice League Dark i spin-off „Lśnienia” od Abramsa

J.J. Abrams powoli przymierza się do realizacji swoich kolejnych projektów w ramach umowy z koncernem WarnerMedia. Reżyser ostatniego epizodu „Gwiezdnych Wojen” będzie pracował w najbliższym czasie nad trzema serialami powstającymi dla serwisu HBO Max.

Serwis streamingowy oficjalnie zamówił trzy nowe seriale u Abramsa. Będą to „Duster”, „Overlook” i niezatytułowany projekt o bohaterach z komiksowej serii „Justice League Dark” - projekt opisywany jest jako duży serial oparty na bohaterach wydawnictwa DC Comics.

Justice League Dark” jest relatywnie świeżym dodatkiem w powoli dobijającej stulecia historii DC. Seria pojawiła się w 2011 roku, debiutując zeszytem autorstwa Petera Milligana i Mikela Janina. Grupę głównych antybohaterów stanowią postacie z bardziej okultystycznej strony uniwersum Batmana i Supermana. Należą do niej John Constantine, Swamp Thing, Madame Xanadu, duch Deadman, wampir Andrew Bennet, czarodziejka Zatanna i potwór Frankensteina. Jak powszechnie wiadomo, kilku z wyżej wymienionych doczekało się już własnych produkcji, ale okazały się one w większości przypadków finansowymi niewypałami. Co więcej, Warner od lat przygotowywał się do filmowej wersji „Justice League Dark”. Filmem przez lata mieli zajmować się między innymi Doug Liman i Guillermo del Toro.

Pierwszy z projektów, czyli „Duster” ma zostać napisany przez samego Abramsa i LaToya Morgan, która pracowała przy takich serialach jak „The Walking Dead”, „Turn” i „Complications”. Akcja serialu osadzona zostanie na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych w latach 70. ubiegłego wieku i opowie o życiu kierowcy pracującego na usługach mafii.

Drugi serial „Overlook” będzie nawiązywał do kultowego „Lśnienia” i skupiał się na hotelu, który znamy z powieści Stephena Kinga i filmów „Lśnienie” oraz „Doktor Sen”. W serialu poznamy przerażające historie nawiedzonego hotelu, które nie zostały przedstawione na kartach powieści Kinga i w adaptacjach jego dzieł. Serial będzie składał się z 10 odcinków i został napisany przez Dustina Thomason oraz Scotta Browna, którzy wcześniej pracowali nad serialem Castle Rock”.

Warner pracował nad projektem „Overlook” już w 2014 roku, ale wtedy produkcja miała być pełnometrażowym filmem. Jego reżyserem miał zostać Mark Romanek, a scenariusz przygotował Glen Mazzara. Ostatecznie studio zdecydowało się jednak na stworzenie horroru Doktor Sen.

Wszystkie trzy projekty zostaną wyprodukowane przez Abramsa i jego żonę Katie McGrath w ramach ich firmy Bad Robots.

źródło: Hollywoodreporter.com / zdj. Paramount Pictures