Serial „Obsesja Eve” zakończy się po 4. sezonach. Spin-offy w planach

Stacja BBC America ogłosiła, że serial „Obsesja Eve” zakończy się po czterech sezonach. W planach są jednak nowe spin-offy mające rozbudować świat tworzony od 2018 roku.

Czwarty sezon został zamówiony przez BBC już w styczniu 2020 roku, ale ze względu na pandemię prace na planie musiały zostać przełożone. Obecnie harmonogram zakłada, że ekipa zamelduje się do pracy na początku czerwca. Zdjęcia będą kręcone w Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach Europy. Na finałowy sezon złoży się 8 odcinków. W głównych rolach powrócą oczywiście Sandra Oh i Jodie Comer.

Za ostatni sezon jako scenarzystka, showrunnerka i producentka wykonawcza odpowiada Laura Neal. Trzy poprzednie serie stworzyły odpowiednio Phoebe Waller-Bridge, Emerald Fennell i Suzanne Heathcote.

Zakończenie serialu nie będzie jednak oznaczało całkowitego porzucenia wykreowanego świata. Firmy produkcyjne AMC Networks i Sid Gentle Films Ltd rozpoczęły już prace nad stworzeniem potencjalnych spin-offów, ale żadne szczegóły nie są obecnie znane.

źródło: variety.com / zdj. BBC America