Serial „Odwet oceanu” od twórców „Gry o Tron” z pierwszym zwiastunem. Kiedy premiera w Polsce?

W maju platforma Viaplay zaprezentuje widzom w Polsce serial „Odwet oceanu” oparty na bestsellerowej powieści Franka Schatzinga. Zobaczcie, jak produkcja zapowiada się w pierwszym zwiastunie.

Serial od twórców „Gry o Tron” zaprezentuje dystopijną wizję świata, w którym fauna mórz i oceanów bierze brutalny odwet na ludzkości po wiekach jej bezwzględnego wykorzystywania. Scenariusz bazuje na wydanym również w Polsce bestsellerze Franka Schätzinga o tym samym tytule. W Polsce „Odwet oceanu” zadebiutuje na platformie streamingowej Viaplay już 28 maja.

Sprawdź też: Jacek Poniedziałek gwiazdą nowego serialu od Viaplay. Co wiemy o „Udarze”?

Postępująca katastrofa ekologiczna przybiera coraz bardziej niepokojące oblicze. Na całym świecie dochodzi do serii ataków zwierząt morskich na ludzi.  Toną kutry rybackie zatapiane przez wieloryby, a tysiące skorupiaków przeganiają turystów z plaż, gdy jednocześnie tajemnicza bakteria sprawia, że woda przestaje być zdatna do spożycia. W tym samym czasie świat nawiedzają kataklizmy, zagrażające życiu milionów ludzi. Czy istnieje związek pomiędzy tymi niepokojącymi wydarzeniami? Sprawie przygląda się grupa naukowców, która w trakcie badań dochodzi do szokujących wniosków. Czy ludzkość czeka zagłada?

W obsadzie serialu znaleźli się: Cécile de France („Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”), czy znany z hitowej produkcji„Dark” Oliver Masucci. Ponadto w serialu wystąpią m.in. Rosabell Laurenti Sellers („Gra o tron”), Alexander Karim („Wróg numer jeden”), Leonie Benesch („Babylon Berlin”), Sharon Duncan-Brewster („Diuna”), Takehiro Hija („Giri/Haji”). W produkcji zobaczymy również Barbarę Sukową, która w latach 80. wystąpiła w filmie „Róża Luksemburg”.

zdj. Viaplay