Serial „Reacher” wróci z trzecim sezonem! O czym opowie? Kiedy kolejne odcinki?

Na platformę Prime Video z drugim sezonem powrócił serial „Reacher”. Produkcja z Alanem Ritchsonem w roli głównej zbiera świetne opinie i została już przedłużona na kolejną serię. Kiedy możemy spodziewać się nowych odcinków?

Będzie trzeci sezon serialu „Reacher”. Którą powieść zaadaptuje?

W serwisie Prime Video znajdziecie już trzy pierwsze odcinki drugiego sezonu serialu „Reacher” bazującego na książkowej serii autorstwa Lee Child. Amazon zmienił jednak metodę emisji odcinków i druga seria nie została udostępniona w całości w dniu premiery, tak jak miało to miejsce w przypadku debiutanckiego sezonu. Na czwarty odcinek będziemy musieli poczekać do 22 grudnia i kolejne epizody również będą pokazywane z tygodniowym odstępem. Na nowy sezon złoży się 8 odcinków, co oznacza, że finał zostanie wyemitowany 19 stycznia. Nie będzie to jednak definitywne pożegnanie z Reacherem. Jeszcze przed premierą drugiej serii Amazon potwierdził, że serial wróci z trzecim sezonem.

Historia przedstawiona w drugiej serii bazuje na „Elicie zabójców”, czyli jedenastym już tomie z książkowego cyklu. Na razie nie mamy jeszcze informacji na temat tego, z której części będzie czerpał trzeci sezon, ale sam Alan Ritchson stwierdził w jednym z wywiadów, że chciałby, aby doszło do przeniesienia na ekran historii, osadzonej w drugiej książce pod tytułem „Umrzeć próbując” znanej także jako „Uprowadzony”.

O czym może opowiedzieć trzeci sezon „Reachera? Kiedy premiera?

Reacher sezon 2

W drugiej części cyklu wracamy do Reachera, który ciągle żyje jak włóczęga, a jego losem rządzi przypadek. Pech chciał, że bohater znowu znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Po tym, jak Reacher próbuje pomóc nieznajomej kobiecie, wpada w poważne tarapaty i wspólnie z nieznajomą zostaje w biały dzień uprowadzony z centrum Chicago.

Z czasem okazuje się, że kobieta, której pomógł to Holly Johnson – agentka FBI, córka generała Sił Zbrojnych USA i  chrześnica… samego prezydenta. Agenci FBI zajmujący się jej zniknięciem uznają na podstawie monitoringu, że jednym z porywaczy był sam Reacher. Tymczasem para porwanych zostaje wywieziona 2 tys. mil od Chicago, do bazy fanatycznej grupy milicji, która chce stworzyć niezależne państwo na terenie stanu Montana. 

Pierwszy sezon „Reachera” debiutował w lutym 2022 roku. Drugi sezon pojawił się na platformie Prime Video w grudniu 2023 roku, co oznacza, że czekaliśmy na niego 1 rok i 10 miesięcy. W takim układzie trzecia seria mogłaby pojawić się na platformie dopiero około października 2025 roku. Wydaje się jednak, że przy szybkiej realizacji Amazon mógłby zapewnić widzom powrót Reachera jeszcze pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 roku.

zdj. Prime Video