Serial „Resident Alien” powróci z drugim sezonem

Stacja Syfy poinformowała o przedłużeniu swojego nowego serialu science fictionResident Alien”, w którym w główną gra Alan Tudyk („Firefly”) na drugi sezon.

Informacja o zamówieniu realizacji drugiej serii nadeszła jeszcze przed premierą finałowego odcinka pierwszego sezonu, który zostanie pokazany widzom 31 marca. Stacja Syfy jest jednak wyjątkowo zadowolona z oglądalności serialu, dlatego nie zwlekała z jego przedłużeniem na kolejną serię.

Premierowy odcinek wyemitowany 27 stycznia zobaczyło 9,3 miliona widzów na wszystkich platformach i sieciach NBCU. Pod względem widowni na żywo drugi odcinek zaliczył wzrost o 581 tys. widzów, co jest największym skokiem w przypadku serialu kablowego od 2014 roku.

Serial opowiada o kosmicie, który rozbija się w Kolorado i przybiera tożsamość lekarza z małego miasteczka. Poznając ludzi, przybysz zaczyna mieć dylemat moralny co do swojej tajnej misji na Ziemi.

W obsadzie serialu „Resident Alien”, którego twórcą jest Chris Sheridan będącego ekranizacją komiksu z wydawnictwa Dark Horse Comics pod tym samym tytułem znajdują się jeszcze: Alice Wetterlund, Sara Tomako, Corey Reynolds, Levi Fiehler, Elvy Yost, Meredith Garretson i Elizabeth Bowen.

zdj. Syfy