Serial superbohaterski „Titans” wrócił na Netflix. Czy będzie piąty sezon?

W niedzielę na platformę Netflix zawitał czwarty sezon superbohaterskiego serialu „Titans”. Czy produkcja o bohaterach wywodzących się z komiksów wydawnictwa DC Comics ma przed sobą jakąś przyszłość? A może to koniec trwającej od 2018 roku serii?

Serial „Titans” powrócił na Netflix z nowym sezonem

Mimo że serial „Titans” produkowany jest przez telewizyjny oddział Warnera, to w Polsce prawo do jego pokazywania zapewniła sobie platforma Netflix. W Stanach Zjednoczonych emisja czwartego sezonu rozpoczęła się na platformie HBO Max jeszcze w listopadzie zeszłego roku i zakończyła 11 maja. Do polskich widzów serial trafił 25 czerwca za sprawą wspomnianej platformy Netflix, która w dniu premiery udostępniała wszystkie 12 odcinków.

W czwartym sezonie zobaczymy, jak po uratowaniu Gotham Tytani ponownie ruszają w drogę z zamiarem powrotu do San Francisco. Okazuje się jednak, że przy okazji postoju w Metropolis trafiają na celownik tajemniczego kultu o nadprzyrodzonych mocach. To zagrożenie nie przypomina żadnego z dotychczasowych problemów, z jakimi mierzyli się członkowie tytułowej drużyny i stanowi nie lada wyzwanie dla każdego z nich.

Główne role w serialu emitowanym od 2018 roku grają: Dick Grayson (Brenton Thwaites), Rachel Roth (Teagan Croft), Kory Anders (Anna Diop), Gar Logan (Ryan Potter), Hank Hall (Alan Ritchson), Dawn Granger (Minka Kelly), Donna Troy (Conor Leslie), Jason Todd (Curran Walters), Bruce Wayne (Iain Glen) i Conner Kent (Joshua Orpin). W obsadzie debiutuje z kolei Titus Welliver. Aktor mający w dorobku role w takich produkcjach jak „Synowie Anarchii” czy „Deadwood” wcieli się w Lexa Luthora.

Czy będzie piąty sezon serialu „Titans”?

Czwarty sezon debiutujący właśnie w Polsce jest jednocześnie finałową odsłoną serialu „Titans”. Produkcja nie powróci z piątą serią, ponieważ została anulowana przez studio Warner Bros. na początku tego roku. Przedstawiciele HBO Max potwierdzili, że twórcy serialu zostali poinformowani o zamiarach platformy na zakończenie historii po czterech sezonach, tak aby finałowe odcinki mogły domknąć losy głównych bohaterów.

Wspólnie z anulowanym także serialem „Doom Patrol” produkcje stanowią ostatnie pozostałości po tak zwanym DC Universe, które powstało przy okazji utworzenia platformy streamingowej dedykowanej wyłącznie produkcjom DC. Po dwóch pierwszych sezonach seriale zostały przeniesione do oferty HBO Max, a po czterech definitywnie zakończyły swój bieg.

zdj. Netflix / HBO Max