Serial „The Last of Us” powróci. HBO zamówiło drugi sezon swojego nowego hitu

Zgodnie z przewidywaniami, stacja HBO zleciła realizację drugiego sezonu „The Last of Us”. Produkcja bazująca na popularnej grze studia Naughty Dog została oficjalnie przedłużona na kolejną serię.

Serial „The Last of Us” rozpoczął swój pobyt na HBO od drugiego najlepszego wyniku w historii stacji od 2010 roku. Produkcja przyciągnęła w premierowy wieczór 4,7 mln widzów w samych Stanach Zjednoczonych. Świetne oceny od krytyków i widzów, przełożyły się na pozytywny rozgłos w sieci i drugi odcinek przyciągnął jeszcze większą widownię. W dniu premiery do seansu drugiego epizodu zasiadło już 5,7 mln widzów, co oznacza wzrost o 22% względem oglądalności z poprzedniego tygodnia. Był to największy wzrost widowni w przypadku drugiego odcinka dramatycznego serialu w historii HBO. Nie mogło być zatem wątpliwości co do przyszłości „The Last of Us”. Zgodnie z oczekiwaniami widowni, produkcja została przedłużona na drugi sezon, który będzie bazował na drugiej części gry wideo.

Tak sukces serialu komentowała Francesa Orsi odpowiadająca w HBO za produkcje z gatunku dramatu:

Craig and Neil, wraz z producentką wykonawczą Carolyn Strauss, oraz resztą naszej fenomenalnej obsady i ekipy, swoim mistrzowskim debiutem “The Last of Us” zdefiniowali na nowo ten gatunek. Po tym, co ta ekipa osiągnęła w pierwszym sezonie, nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, aż przejdą samych siebie w kolejnym

Swojego zadowolenia z przedłużenia serialu na drugi sezon nie krył autor gry wideo, na której bazuje produkcja HBO i jeden z prezesów Naughty Dog, Neil Druckmann:

Jestem onieśmielony, zaszczycony i szczerze mówiąc przytłoczony tym, że tak wielu ludzi postanowiło śledzić naszą opowieść o losach Joela i Ellie. Współpraca z Craigiem Mazinem, naszą niesamowitą obsadą i ekipą oraz HBO przekroczyło moje, i tak już wysokie, oczekiwania. Teraz z absolutną przyjemnością możemy to powtórzyć w sezonie drugim. W imieniu całego składu Naughty Dog & PlayStation, dziękuję.

Swój komentarz dorzucił też producent wykonawczy, Craig Mazin:

Jestem wdzięczny za współpracę z Neilem Druckmannem i HBO. Jeszcze bardziej wdzięczny jestem tym milionom ludzi, którzy dołączyli do naszej podróży. Publiczność dała nam szansę na kontynuację, a ja jako fan postaci i świata stworzonego przez Neila i Naughty Dog, nie mógłbym być bardziej gotowy, żeby zanurzyć się w niego ponownie.

Kiedy premiera 2. sezonu The Last of Us?

Premiery drugiego sezonu The Last of Us powinniśmy oczekiwać w 2024 roku. W głównych rolach w nowych odcinkach powrócą: Pedro Pascal jako Joel, Bella Ramsey jako Ellie, Gabriel Luna jako Tommy.

Trzeci odcinek serialu „The Last of Us” pod tytułem „Long Long Time” zadebiutuje w Polsce już 30 stycznia o godzinie 03:00 w nocy. Epizod trafi wówczas zarówno na antenę stacji HBO, jak i do oferty platformy streamingowej HBO Max. Trzeci odcinek serialu zostanie ponownie wyemitowany na kanale HBO o godzinie 20:10. 

zdj. HBO