Seriale „Daredevil”, „Jessica Jones” i inne produkcje Marvela lada dzień znikną z oferty Netfliksa!

Platforma Netflix zostanie niedługo uszczuplona o aktorskie seriale Marvela. Takie produkcje jak „Daredevil”, „Jessica Jones”, „Punisher”, „Luke Cage” i „The Defenders” zostaną usunięte z oferty serwisu streamingowego, który odpowiadał za ich produkcję.

Widzowie chcący nadrobić serialowe przygody bohaterów Marvela, którzy otrzymali swoje seriale od platformy Netflix, muszą się pospieszyć. Wygląda na to, że wraz z nadejściem marca produkcje „Daredevil”, „Jessica Jones” i „The Defenders” znikną z oferty streamingowego serwisu. Tak przynajmniej sugeruje brytyjski oddział serwisu, który informuje swoich widzów przed każdym odcinkiem wspomnianych seriali, że „Ten program pozostanie dostępny do 1 marca”. Wygląda więc na to, że po siedmiu latach od debiutu serialu „Daredevil” produkcje bazujące na komiksach Marvela na dobre znikną z oferty Netfliksa. Przez lata na platformie debiutowały takie postacie jak wspomniany Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist i Punisher. Każdy z nich otrzymał samodzielną serię, a następnie bohaterowie połączyli siły w ramach serialu „The Defenders”.

Jak na razie nie wiem jeszcze, czy usunięcie seriali z oferty platformy Netflix będzie oznaczało przeniesienia ich do innego serwisu, ale jeśli tak się stanie, to jedynym możliwym miejscem, w którym mogłyby pojawić się seriale, jest platforma Disney+. Przypomnijmy, że po tym, jak w czerwcu 2019 roku Disney zerwał współpracę z platformą Netflix prawa do pokazywania na ekranie takich postaci jak Daredevil, Jessica Jones, Punisher, Iron Fist i Luke Cage zostały zawieszone na dwa lata. Wynikało to z zapisku w umowie pomiędzy Marvelem i Netfliksem, która zakładała, że po zerwaniu współpracy, Marvel może wykorzystać serialowych bohaterów dopiero dwa lata po premierze ostatnich sezonów z ich udziałem. Jako pierwszy na ekran powrócił niedawno Kingpin w ramach serialu „Hawkeye”, a Daredevil pojawił się chwilę później w filmie o Spider-Manie.

zdj. Netflix