Seriale „Daredevil”, „Punisher” i inne produkcje Netfliksa trafią na Disney+. Jest data premiery

Superbohaterskie produkcje wyprodukowane przez platformę Netflix na podstawie komiksów Marvela trafią niedługo na stałe do oferty serwisu Disney+. Już w marcu szeregi platformy zasilą takie produkcje jak „Daredevil”, „Jessica Jones”, „Punisher”, „Iron Fist”, „Luke Cage” i „The Defenders”.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że platforma Netflix utraci niedługo prawa do pokazywania swoim widzom aktorskich seriali Marvela, które wyprodukowała w ostatnich kilku latach. Wszystkie produkcje począwszy od „Daredevila” przez „Punisher” i na „The Defenders” skończywszy, dostępne będą w serwisie tylko do końca lutego.

Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że usunięcie seriali związane jest bezpośrednio z ich przeniesieniem do oferty innego serwisu. Okazuje się, że produkcje dostępne będą niedługo dla widzów korzystających z platformy Disney+. Wszystkie seriale z takimi bohaterami jak Daredevil, Jessica Jones, Punisher, Iron Fist i Luke Cage trafią do katalogu platformy Disneya już 16 marca. Jak na razie potwierdzono, że data ta obejmuje kanadyjską wersję serwisu, ale możemy spodziewać się, że będzie to tylko jeden z wielu krajów, w których seriale zostaną udostępnione w tym samym czasie lub w kolejnych miesiącach.

Seriale Marvela, które trafią na Disney+:

  • „Daredevil (trzy sezony)
  • „Jessica Jones (trzy sezony)
  • „Luke Cage (dwa sezony)
  • „Iron Fist (dwa sezony)
  • „The Defenders (jeden sezon)
  • „Punisher (dwa sezony)

Przypomnijmy, że po tym, jak w czerwcu 2019 roku Disney zerwał współpracę z platformą Netflix prawa do pokazywania na ekranie takich postaci jak Daredevil, Jessica Jones, Punisher, Iron Fist i Luke Cage zostały zawieszone na dwa lata. Po wygaśnięciu tego okresu z serialowego uniwersum netfliksa do świata Marvela przeniesieni zostali Kingpin, który pojawił się w serialu „Hawkeye” oraz Daredevil, którego przez chwilę widzieliśmy w filmie o Spider-Manie. Ostatnio głośno mówi się także o tym, że jako Punisher w Marvelu zadebiutuje Jon Bernthal, ale jak na razie nie zostało to potwierdzone.

zdj. Netflix / Disney