Seriale Marvela z Disney+ trafią na Blu-ray i 4K UHD? Kevin Feige komentuje

15 stycznia na platformie Disney+ zadebiutuje pierwszy aktorski serial Marvela. Czy fani fizycznych nośników będą mogli postawić na półce wydanie Blu-ray lub 4K UHD z takimi produkcjami jak „WandaVision”, „Loki” lub „Falcon i zimowy żołnierz”? Sprawę skomentował Kevin Feige.

Podczas rozmowy z portalem Comicbook.com prezesowi Marvel Studios zadano pytanie o ewentualny debiut fizycznych wydań Blu-ray lub 4K UHD z serialami dedykowanymi platformie Disney+. Nie doczekaliśmy się co prawda jednoznacznej deklaracji ze strony Feigego, który stwierdził, że aktualnie nie potrafi udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie wie, czy Disney zdecyduje się na dystrybucję fizyczną w przypadku tych produkcji, ale pomiędzy wierszami możemy wyczytać, że szanse na pojawienie się seriali Marvela na płytach są znikome.

Feige zasugerował, że fani fizycznych nośników nie powinni oczekiwać premiery seriali MCU na płytach przywołując przykład pierwszego aktorskiego serialu ze świata „Gwiezdnych wojen”, czyli produkcji „The Mandalorian”, która pomimo zakończenia emisji dwóch sezonów cały czas nie doczekała się edycji na Blu-ray lub 4K UHD. Prezes Marvel Studios nie przegapił również okazji, aby podkreślić jak wygodnym i tanim rozwiązaniem jest platforma Disney+ dająca widzom dostęp do wielu treści, które w łatwy sposób można obejrzeć na własnym telewizorze.

Prawda jest taka, że ​​nie wiem. To dobre pytanie, na które będę szukał odpowiedzi. Możesz płacić bardzo niski abonament miesięczny i mieć dostęp do treści, które kiedy tylko chcesz, możesz zobaczyć na swoim telewizorze.

To kolejne potwierdzenie obecnej strategii Disneya zakładające promowanie przede wszystkim swojego serwisu streamingowego, który ma w następnych latach stać się głównym źródłem domowej rozrywki dla fanów produkcji Marvela i innych franczyz należących do filmowego giganta.

źródło: comicbook.com / zdj. Marvel Studios