Seriale „Tajna Inwazja” i „Werewolf by Night” z pierwszymi zwiastunami od Marvela!

Marvel zaprezentował pierwsze zwiastuny swoich najbliższych projetów. Zapowiedzi doczekał się pierwszy serialowy event, czyli  Tajna Inwazja oraz specjalna produkcja dedykowana postaci Wilkołaka.

Werewolf by Night, a dokładnie kryjący się pod tym pseudonimem Jack Russell, debiutował jako antybohater na kartach komiksu w lutym 1972 roku. Postać charakteryzuje się dużą siłą fizyczna, szybkością, wytrzymałością, zwinnością i wyostrzonymi zmysłami. Jego bronią są ostre pazury i kły. W pierwszym opisie serialu czytamy:

Nowy Werewolf by Night grasuje na południowym zachodzie, ale nie wszystko jest takim, jakim się wydaje. Młody mężczyzna, rodzinna klątwa i bezbożny eksperyment to niebezpieczna mieszanka dla niewielkiego miasteczka w Arizonie. Młody Jake chce chronić swoich najbliższych, ale kto ochroni jego samego przed czającym w nim stworzeniem. 

Głównego bohatera zagra Gael García Bernal. W obsadzie jest także Laura Donnelly. Jako reżyser przy produkcji zadebiutuje Michael Giacchino mający na swoim koncie wiele ścieżek dźwiękowych do popularnych produkcji. Oprócz wspomnianego filmu „The Batman”, w jego dorobku znajdują się ścieżki do „Doktora Strange'a” i trylogii o „Spider-Manie”. Parę lat temu Giacchino przygotował też oprawę muzyczną do czołówki Marvel Studios, która poprzedza każde z widowisk wytwórni. Premierę serialu Werewolf by Night” zaplanowano na 7 października na platformie Disney+.

Tajna Inwazja” będzie kontynuowała historię rasy Skrulli, który zadomowili się na Ziemi w latach 90. ubiegłego wieku. Okazuje się, że przedstawiciele kosmicznej rasy od dekad korzystają ze swojej umiejętności naśladowania wyglądu ludzi i próbują przejąć kontrolę nad planetą.

W produkcji zobaczymy wiele znajomych twarzy, ale też sporo nowych gwiazd, które zapoczątkują swoją przygodę z MCU. W serialu, obok Jacksona, pojawią się Ben Mendelsohn, który ponownie zagra Talosa oraz Cobie Smulders wracająca jako Maria Hill. W zupełnie nowych bohaterów dołączających do rosnącego świata Marvela zagrają: Emilia Clarke, Kingsley Ben-Adir oraz Killian Scott. W obsadzie jest także Olivia Colman. Według przecieków, aktorka z „Faworyty” ma wcielić się w żeńską wersję superbohatera występującego w komiksach pod pseudonimem Union Jack. Premiera serialu „Tajna Inwazja” odbędzie się na platformie Disney+ wiosną 2023 roku.

zdj. Marvel