Serialowa adaptacja gry „Halo” nadchodzi. Premiera w 2022 roku

Zapowiadana już od dłuższego czasu adaptacja popularnej gry wideo „Halo” w końcu nabiera rozpędu. Serialowa produkcja została przejęta od stacji Showtime przez platformę Paramount+.

Pierwszy raz o serialowej adaptacji serii strzelanek wydawanych przez Microsoft Studios mówiło się w 2018 roku, kiedy jej realizację zapowiedziała stacja Showtime. Z projektem związali się wówczas showrunner Kyle Killen i reżyser Rupert Wyatt, ale drugi z nich został zastąpiony przez Otto Bathursta pracującego przy serialach „Czarne lustro”, „Peaky Blinders” i „Mroczne materie” oraz filmie Robin Hood: Początek. Do zespołu twórców dołączył także Steven Kane mający pełnić funkcję współ-showrunnera.

Główną gwiazdą produkcji będzie Pablo Schreiber znany z seriali „Orange Is the New Black” oraz „Amerykańscy bogowie”. Aktor wcieli się w Master Chiefa. Angaż w serialu otrzymały także Jen Taylor, znana jako głos Cortany w serii gier „Halo” oraz Natasha McElhone znana z serii „Californication”. Akcja serialu przeniesie nas do XXVI wieku i opowie o konflikcie pomiędzy ludźmi oraz teokratyczną koalicją obcych ras.

Seria gier Halo debiutowała w 2001 roku grą „Halo: Combat Evolved” i od tego czasu doczekała się 12 części w tym kilku spin-offów. Premierę serialu zapowiedziano na 2022 rok.

zdj. Paramount Pictures / Microsoft Studios