Serialowa kontynuacja „Milczenia owiec” znalazła showrunnera

CBS znalazło showrunnera dla zapowiadanej od dłuższego czasu serialowej kontynuacji losów Clarice Starling, głównej bohaterki „Milczenia owiec”. Produkcję poprowadzi Elizabeth Klaviter, producentka wykonawcza serii „Rezydenci”. 

Klaviter będzie doglądała serii wspólnie z producentami i scenarzystami, Alexem Kurtzmanem („Mumia”, „Star Trek: Picard”) i Jenny Lumet („Mumia”).

Do obsady produkcji dołączył ostatnio Kal Penn występujący w takich produkcjach jak „Dr House”, „O dwóch takich, co poszli w miasto”, czy „Designated Survivor”Penn zagra Emina Grigoryana, agenta wspierającego Clarice w nowym śledztwie swoją wiedzą z zakresu literatury. Akcja serialu osadzona będzie na rok po wydarzeniach „Milczenia” i podąży za agentką FBI, która ruszy śladem nowych seryjnych morderców. Główną rolę otrzymała niedawno Rebecca Breeds, gwiazda „Słodkich kłamstewek”. W obsadzie serialu są także: Michael Cudlitz, Nick Sandow, Lucca De Oliveira i Devyn A. Tyler.

CBS zapowiada, że w nowej serii zobaczymy, jak bohaterka usiłuje nawigować pomiędzy karierą FBI a politycznym światkiem Waszyngtonu D.C. Warto dodać, że w „Clarice” mamy nie zobaczyć postaci doktora Hannibala Lectera. Opowieści mają być całkowicie niezależne od dotychczasowych ekranowych losów bohaterki.

Konkretna data premiery serialu nie została jeszcze ujawniona, ale mówi się o debiucie na przełomie 2020 i 2021 roku. 

źrodło: deadline.com / zdj. Orion Pictures