Serialowa kontynuacja „Milczenia owiec” obsadza główną rolę!

CBS wyprodukuje telewizyjną kontynuację losów Clarice Starling, głównej bohaterki „Milczenia owiec”. Nowa seria zatytułowana po prostu „Clarice” rozpocznie się rok po wydarzeniach „Milczenia” i podąży za agentką FBI, która ruszy śladem nowych seryjnych morderców. Główna rola właśnie została obsadzona. W Clarice wcieli się Rebecca Breeds, gwiazda „Słodkich kłamstewek”.

CBS zapowiada, że w nowej serii zobaczymy, jak bohaterka usiłuje nawigować pomiędzy karierą FBI a politycznym światkiem Waszyngtonu D.C. Warto dodać, że w „Clarice” mamy nie zobaczyć postaci doktora Hannibala Lectera. Opowieści mają być całkowicie niezależne od dotychczasowych ekranowych losów bohaterki.

4CCA76D4-9A7F-4D6E-907E-C69CD3F76EB0.jpeg

Breeds będzie trzecią aktorką wcielającą się w rolę Clarice Starling. Postać została oryginalnie stworzona na potrzeby powieści „Milczenie owiec” z 1988 roku. W 1991 Jodie Foster wcieliła się w bohaterkę i wystąpiła u boku Anthony'ego Hopkinsa – jej rola w adaptacji została nagrodzona Oscarem. W 2001 postać przejęła Julianne Moore na potrzeby „Hannibala”. W najnowszym wywiadzie Breeds określa postać jako „dzielną i (...) posiadającą wewnętrzny blask, który przyciąga do niej potwory i szaleńców”. 

Serial wyprodukują Alex Kurtzman („Mumia”, „Star Trek: Picard”) i Jenny Lumet („Mumia”). Oboje przygotowali też scenariusz. Serial nie ma na ten moment daty premiery.

źrodło: Movieweb.com / zdj. Orion Pictures / ABC / AXN