To ostatnia serialowa premiera 2023 roku! Co obejrzeć na Netflix i HBO Max?

Wkraczamy w ostatni weekend 2023 roku. W streamingu przynosi on jedną głośną premierę serialową i kilka filmowych produkcji, które zawitały na platformy Netflix oraz HBO Max.

Co obejrzeć? Na Netflix pojawił się serialBerlin”. To prequel „Domu z papieru

Ostatnią serialową nowością 2023 roku jest „Berlin”, czyli spin-off jednego z najpopularniejszych seriali platformy Netflix, zakończonego po pięciu sezonach „Domu z papieru”. Jest to prequel hiszpańskiego serialu, który przywołuje historię tytułowego bohatera granego ponownie przez Pedro Alonso. Od dzisiaj w ofercie streamingowego giganta możecie oglądać wszystkie osiem odcinków pierwszego sezonu, nad którym jako scenarzyści czuwali David Oliva, David Barrocal, Esther Martinez Lobato i Álex Pina, czyli twórca „Domu z papieru”.

Tylko dwie rzeczy mogą rozjaśnić ponury dzień. Pierwszą jest miłość, drugą – kradzież wielkiej fortuny. To one sprawiają, że Berlin przeżywa swoje najlepsze lata – czasy, w których nie wie jeszcze o swojej chorobie i nie dał się uwięzić jak szczur w hiszpańskiej Mennicy. To właśnie wtedy zaczyna przygotowywać jeden ze swoich najbardziej niezwykłych skoków: chce sprawić, by klejnoty warte 44 miliony zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. Aby tego dokonać, angażuje do pomocy jeden z trzech gangów, z którymi kiedykolwiek dokonywał napadów.

Elvis” trafił na Netflix. Jest też polska komedia „Ślub doskonały”

Warto też odnotować, że na platformę Netflix zawitał dzisiaj kolejny film studia Warner Bros. dostępny do tej pory wyłącznie w serwisie HBO Max. To najnowsza filmowa biografia „Elvisa reżyserii Baza Luhrmanna („Moulin Rouge!”, „Romeo i Julia”). Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć tego barokowego rock-spektaklu ze świetną kreacją Austinem Butlerem, to macie teraz okazję, aby nadrobić zaległości

Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Austin Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżeremPułkownikiemTomem Parkerem (Tom Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge).

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (29 grudnia)

  • „Elvis”
  • „Ślub doskonały”
  • „Bad Lands”

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (29 grudnia)

  • „Udręka miłości”
  • „Nić widmo”
  • „Krudowie 2: Nowa era”
  • „Sekret nocy letniej”
  • „Świt żywych trupów”
  • „Życzenie śmierci”

zdj. Warner Bros. / Universal Pictures / Netflix