Serialowa wersja filmu „Prawdziwe kłamstwa” zaliczy opóźnienie

W lutym pojawiły się informacje ujawniające, że stacja CBS rusza z realizacją pierwszego odcinka serialu opartego na popularnym filmie „Prawdziwe kłamstwa” w reżyserii Jamesa Camerona. Najnowsze doniesienia z USA sugerują jednak, że zdjęcia do pilotażowego odcinka zostały opóźnione.

Miesiąc po tym, jak stacja zleciła nakręcenie pierwszego epizodu, pojawiły się informacje, że CBS wycofała się z ustalonych niedawno planów i chce dać producentom serialu więcej czasu na jego opracowanie. Według przecieków z obozu CBS, stacja nadal jest zainteresowana zrealizowaniem produkcji, ale chce, aby jego twórcy mogli jak najlepiej przygotować się do wejścia na plan pilotażowego odcinka. Aktualny plan stacji zakłada, że zdjęcia na planie ruszą latem tego roku.

Przypomnijmy, że o serialowej wersji „Prawdziwych kłamstw” słyszeliśmy jeszcze w 2017 roku, kiedy napisaniem scenariusza dla stacji FOX miał zająć się Marc Guggenheim, twórca seriali „Arrow” i „Legends of tomorrow”. Ostatecznie produkcja nie doczekała się realizacji, a na początku tego roku projektem zainteresowała się CBS. W gronie twórców serialu znajdują się Matt Nix („Tożsamość szpiega”), który napisał scenariusz oraz reżyser McG pracujący między innymi przy serialu „Chuck”. Obydwaj będą także producentami serialu podobnie jak James Cameron, twórca filmowego oryginału.

Film „True Lies” trafił do kin w 1994 rok i zebrał od widzów 378 milionów dolarów, przy budżecie wynoszącym 115 milionów. Głównym bohaterem produkcji jest agent specjalny Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger), którego żona Helen (Jamie Lee Curtis) jest przekonana, że żyje ze zwyczajnym sprzedawcą komputerów. W obliczu rodzinnych problemów podwójne życie Harry’ego zaczyna przysparzać mu coraz więcej kłopotów i doprowadza do tego, że wraz z żoną staje do walki z grupą terrorystów.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. 20th Century Studios