Serialowe „The Last of Us” ma problem. Start zdjęć do drugiego sezonu zagrożony

Serialowa adaptacja „The Last of Us” od HBO dołączyła do produkcji, które ucierpią na trwającym w Hollywood strajku scenarzystów. Twórcy musieli wstrzymać castingi do drugiego sezonu, co może wpłynąć negatywnie na zaplanowany wcześniej termin rozpoczęcia zdjęć do nowej serii z Pedro Pascalem.

Szybki powrót „The Last of Us” nie będzie możliwy?

Do tej pory wszystko wskazywało na to, że HBO nie chce zwlekać z realizacją drugiego sezonu serialu „The Last of Us”. W ostatnich tygodniach ogłoszono, że ekipa produkcyjna wybrała już miejsce, w którym nakręcone zostaną nowe odcinki, a kilka dni temu wystartowały przygotowania do rozpoczęcia castingów do nowych ról, których w drugiej serii nie zabraknie. Plany zostały jednak szybko pokrzyżowane przez trwający w Stanach Zjednoczonych strajk scenarzystów. Najnowszy raport wskazuje, że zespół castingowy próbował poradzić sobie z brakiem wstępnych scenariuszy do nowych odcinków i prosił aktorów o czytanie dialogów zaczerpniętych bezpośrednio z drugiej części gry „The Last of Us”, na której będzie bazował nowy sezon. HBO chciało rozpocząć prace na planie drugiego sezonu na początku 2024 roku w Vancouver, ale aktualnie trudno wyrokować, czy uda się utrzymać ten termin.

Sprawdź też: Streamingowy pojedynek Benna Afflecka i Jennifer Lopez. Który film lepiej obejrzeć?

Tym bardziej że współtwórca serialu i showrunner Craig Mazin został niedawno zauważony na proteście scenarzystów wraz z innymi członkami WGA. Obecnie Mazin nie zajmuje się pisaniem ani produkcją i nie jest zaangażowany w castingi. Przynależność do gildii scenarzystów zobowiązuje go do powstrzymania się od jakichkolwiek prac nad serialem w trakcie trwania strajku. W prace nad serialem w żadnym charakterze nie jest aktualnie zaangażowany także Neil Druckmann, współtwórca gry, na której bazuje serial HBO.

Produkcja HBO ma doczekać się przynajmniej dwóch kolejnych sezonów, więc w sumie możemy oczekiwać, że „The Last of Us” zamknie się najwcześniej po trzeciej serii. Jeśli uda się wejść na plan serialu na początku przyszłego roku, to zdjęcia będą trwały około pół roku, co pozwala sądzić, że premiery drugiego sezonu „The Last of Us” możemy spodziewać się najwcześniej na przełomie 2024 i 2025 roku. Spośród gwiazd pierwszego sezonu w głównych rolach w nowych odcinkach powrócą: Pedro Pascal jako Joel, Bella Ramsey jako Ellie, Gabriel Luna jako Tommy. Żadne dalsze doniesienia castingowe nie zostały jeszcze ogłoszone.

źródło: variety.com / zdj. HBO