Serialowy „Koszmar minionego lata” z premierą w październiku

Amazon Prime wyznaczył premierę serialowej wersji kultowego „Koszmaru minionego lata”. Produkcja, oparta na horrorze z 1997, trafi do oferty platformy streamingowej w październiku tego roku

O przybliżonym terminie premiery poinformowała podczas specjalnego panelu na Comic-Conie showrunnerka i scenarzystka Sara Goodman. Przypomnijmy, że serial opowie o grupie nastolatków, która po imprezie doprowadza do wypadku, w którym ginie mężczyzna. Rok po zatuszowaniu zabójstwa do jednej z bohaterek dociera list z wiadomością: „Wiem, co zrobiłaś minionego lata”. Od tego momentu czwórka przyjaciół odpowiadająca za śmierć mężczyzny trafia na celownik tajemniczego mordercy. Podczas panelu, Goodman określiła serię jako „realną, dysfunkcyjną i całkowicie nieprzewidywalną”, w której znajdzie się wiele przemocy, ale i sporo elementów produkcji psychologicznej. W niedługim czasie do sieci ma trafić też pierwszy trailer.

Główne role w serialu zagrają Madison Iseman („Jumanji: Następny poziom”), Briana Tju („Lekkie jak piórko”), Ezekiel Goodman, Ashley Moore, Sebastian Amoruso, Fiona Rene („Stumptown”), Brooke Bloom („Homecoming”), Cassie Beck („Connecting”), Bill Heck („I'm Your Woman”).  

Film z 1997 roku, który powstał na fali popularności Krzyku” Wesa Cravena już rok później doczekał się kontynuacji pod tytułem Koszmar następnego lata”. Główne role w produkcji zagrali Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Freddie Prinze Jr. i Ryan Phillippe.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Sony Pictures