Serialowy prequel „Gry o Tron” z przybliżoną datą premiery

Zapowiedziany w październiku ubiegłego roku serialowy spin-off „Gry o Tron” otrzymał właśnie przybliżoną datę premiery. Szef stacji HBO potwierdził, że projekt nadal jest rozwijany i zadebiutuje najprawdopodobniej za 2 lata.

Casey Bloys  z HBO ujawnił w ostatnim wywiadzie, że serialowy spin-off „Gry o Tron” będący jednocześnie prequelem serialu zadebiutuje na małym ekranie w 2022 roku. Przedstawiciel HBO zaznaczył jednak, że jak na razie jest zbyt wcześnie, aby określić dokładną datę premiery serialu mającego opowiadać o rodzie Targaryenów.

Casey Bloys zdradził również, że Ryan Condal i sam George R.R. Martin rozpoczęli właśnie prace nad scenariuszem do serialu, a to oznacza, że ekipa wejdzie na plan najpewniej w 2021 roku lub pod koniec 2020 roku. Bloys dodał jeszcze, że jak na razie HBO nie podjęło żadnych działań w kwestii castingu do serialu, ale zapewnił jednocześnie, że serial o rodzie Targaryenów jest obecnie jedynym projektem ze świata „Gry o Tron”, na którym skupia się HBO.

Showrunnerami serialu będą Ryan Condal  i Miguel Sapochnik. Producentami zostali z kolei wspomniany George R.R. Martin i Vince Gerardis.

Spin-off „Gry o Tron” będzie oparty na powieści Ogień i krew” autorstwa George’a R.R. Martina wydanej w listopadzie ubiegłego roku. Książka pisana w formie królewskiej kroniki i skupia się na historii rodu Targaryen od czasu, w którym Aegon I Zdobywca podbił całe Westeros, aż do śmierci Viserysa I.

Stacja HBO zamówiła zrealizowanie pierwszego sezonu serialu, który ma liczyć 10 odcinków. Produkcja otrzymała tytuł House of the Dragon”, a reżyserem pilotażowego odcinka oraz kilku innych epizodów został Miguel Sapochnik, który wyreżyserował sześć odcinków „Gry o tron”, w tym „Hardhome”, „Battle of the Bastards” i „Winds of Winter”.

Akcja serialu ma być osadzona na 300 lat przed wydarzeniami z pierwszego sezonu głównej serii i opowiadać o rodzie Targaryenów. Serial ma skupić się na początkach panowania rodu oraz jego upadku.

źródło: Deadline.com / zdj. HBO