Serialowy „Sędzia Dredd” jednak powstanie? Twórcy chcą Karla Urbana i Sylvestra Stallone’a

Wygląda na to, że zapowiedziany kilka lat temu serial telewizyjny „Judge Dredd: Mega-City One” może w końcu doczekać się realizacji. Znaczącą aktualizacją w sprawie podzielił się Jason Kinglsey, przedstawiciel studia Rebellion, do którego w chwili obecnej należą prawa do franczyzy. 

Kingsley poinformował, że scenariusze do „Mega-City One” są już gotowe i serial mógłby przejść do fazy produkcyjnej gdyby nie obecna sytuacja na świecie. Jednocześnie, producent dodał, że prędzej czy później liczy też na możliwość zrealizowania pełnometrażowego sequela do filmu z 2012 roku.

Chciałbym, by powstał sequel [filmu z 2012 roku]. Odzyskaliśmy prawa, więc możemy to zrobić, ale najpierw musimy pozbyć się tego wirusa. Wtedy, mam nadzieję, możemy zacząć rozwijać przeróżne projekty, telewizyjne i filmowe. W tej chwili wszystko jest bardzo trudne. Ale za to mieliśmy możliwość popracować nad scenariuszami. Jeśli chodzi o serial „Mega-City One” – nie możemy przejść do produkcji przez obecną sytuację, ale mamy scenariusze i wszystko jest gotowe. (...)  

Zgodnie z dawnymi doniesieniami, serial telewizyjny miałby opowiedzieć nie tylko o przygodach Dredda, a szerszego zespołu Sędziów strzegących prawa w postapokaliptycznej metropolii. Co ciekawe, spytany o powrót Karla Urbana w planowanym serialu, Kingsley wyraził nadzieję na sprowadzenie z powrotem nie tylko aktora z ostatniej ekranizacji kultowych komiksów, a również Sylvestera Stallone'a, który zagrał Dredda w filmie z 1995 roku.

Jeżeli tylko będziemy w stanie sprowadzić ludzi z powrotem. Wiesz, gdybaliśmy również, że świetnie byłoby sprowadzić Stallone'a.  

Karl Urban niejeden raz deklarował swoją gotowość do powtórzenia roli Sędziego. Jeśli chodzi zaś o Stallone'a to trudno powiedzieć, czy aktor byłby chętny do powrotu. Warto dodać, że w chwili obecnej „Mega-City One” nie jest związane z żadną stacją, czy usługą streamingową. Kingsley ujawnił, że Rebellion prowadzi rozmowy z różnymi kanałami, które mogłyby być zainteresowane udostępnieniem serialu.

Źródło: Movie Web / zdj. Rebellion