Serialowy spin-off „Batmana” od HBO Max będzie prequelem filmu?

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że platforma HBO Max stworzy serialowy spin-off nowego filmu o Batmanie. Co mówią o serialu najnowsze informacje z wiarygodnego źródła?

Od wczoraj fani Batmana zastanawiają się, czy ich ulubiony bohater pojawi się w produkcji ogłoszonej przez platformę HBO Max i chociaż odpowiedź na to pytanie nadal pozostaje oficjalnie bez odpowiedzi, to nowe plotki zdają się sugerować, że Mroczny Rycerz nie wystąpi w serialowym spin-offie, a przynajmniej nie w pierwszym sezonie.

Według jednego z dziennikarzy Variety akcja serialu zostanie osadzona przed tym, jak Batman rozpoczął swoją działalność w Gotham City. Serial skupi się na eksplorowaniu działalności policji i pokazaniu, jak doszło do skorumpowania i zarażenia całego Gotham przestępczością. Trudno spekulować, jak bardzo twórcy cofną się w przeszłość względem fabuły filmowych przygód Batmana, ale biorąc pod uwagę, że za serial odpowiada Terence Winter, autor historii do takich klasyków jak „Rodzina Soprano” czy „Zakazane Imperium”, możemy założyć, że częścią fabuły będą nie tylko poczynania policji, ale także rodzin przestępczych rządzących Gotham przed pojawieniem się Mrocznego Rycerza.

Jeśli informacje te okażą się prawdą, to Batmana możemy zobaczyć dopiero w późniejszych sezonach serialu. Niewykluczone jednak, że fabuła produkcji obejmie w jakimś stopniu działalność Jamesa Gordona, którego zagra Jeffrey Wright i odniesie się do rodziny Wayne'ów będącej stałym elementem krajobrazu Gotham City.

Pierwotnie ustalono, że solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku, ale nowa data została wyznaczona na 1 października 2021 roku. Jak na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery serialowej produkcji osadzonej w świecie Mrocznego Rycerza. Prawdopodobnie zobaczymy ją jednak dopiero pod koniec 2021 roku lub w pierwszej połowie 2022 roku.

W obsadzie nowego „Batmana” są: Robert Pattinson jako Batman/Bruce Wayne, Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál, Andy Serkis jako Alfred i Colin Farrell jako Oswald Cobblepot.

zdj. Warner Bros. / DC Comics