Serialowy western od Netfliksa powiększa swą obsadę. Kto dołączył do Taylora Kitscha w „American Primeval”?

Powiększyła się obsada westernowego miniserialu pt. „American Primeval” od Netfliksa. Do obsadzonego wcześniej Taylora Kitscha („John Carter”) w rolach głównych dołączą Betty Gillpin („GLOW”), Dane DeHaan („Valerian i Miasto Tysiąca Planet”) oraz Shea Whigham („Zakazane imperium”).

Sześcioodcinkowy western Netfliksa opisywany jest jako surowa, pełna przygód eksploracja narodzin amerykańskiego Zachodu. To historia o gwałtownym zderzeniu kultur, religii i społeczności, kiedy mężczyźni i kobiety walczą i umierają o kontrolę nad nowym światem. „American Primeval” opowiada o ofierze, jaką wszyscy muszą ponieść, gdy zdecydują się wkroczyć na bezprawne i nieokiełznane pustkowie.

Sprawdź też: Science fiction po polsku. Netflix pokazał pierwszy teaser serialu „Dziewczyna i kosmonauta”. Kiedy premiera?

W rolach drugoplanowych wystąpią: Joe Tippett („Mare z Easttown”), Jai Courtney („Legion samobójców”), Kyle Bradley Davis („American Horror Story”), Nick Hargrove („Devotion”), Derek Hinkey („Walker: Independence”), Saura Lighfoot Leon („Masters of the Air”), Preston Mota („Asteroid City”) oraz Shawnee Pourier („Stranger Things”). 

Producentami wykonawczymi „American Primeval” zostali Peter Berg („Żywioł. Deepwater Horizon”) i Eric Newman („Narcos”). Scenariusz do każdego z sześciu epizodów szykuje Mark L. Smith („Zjawa”). Za kamerą zamelduje się Berg. Na ten moment nie znamy jeszcze przybliżonej daty premiery serialu.

Źródło: Deadline / Zdj. Amazon