Serialowy „Władca Pierścieni” z oficjalnym opisem

W sieci zadebiutował pierwszy oficjalny opis nowego serialu Amazona, osadzonego w świecie „Władcy Pierścieni”. 

Opis potwierdza między innymi czas akcji serialu. Nowy Władca Pierścieni” ma zostać osadzony w Drugiej Erze, czyli na długo przed wydarzeniami z filmów Petera Jacksona. Przypomnijmy bowiem, że akcja trylogii „Władcy Pierścieni” rozgrywa się w Trzeciej Erze, po pierwszym upadku Saurona, który jest także końcem Drugiej Ery zapoczątkowanej ostatecznym pokonaniem Morgotha. Za scenariusz do serialu odpowiadają JD Payne i Patrick McKay.

Wyczekiwana seria Amazon Studios jako pierwsza pokaże na ekranie owianą legendami, baśniową Drugą Erę Śródziemia. Epicka opowieść, osadzona tysiące lat przed wydarzeniami „Hobbita” i „Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena, przeniesie widownię do czasów wielkiej potęgi, w których królestwa wzrastały i popadały w ruinę, niezwykli bohaterowie byli wystawiani na próby, nadzieja wisiała na włosku, zaś największy nikczemnik, który kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, poprzysiągł pogrążenie świata w ciemności. Serial rozpoczyna się w czasie pokoju i podejmuje szereg bohaterów, zarówno nowych, jak i dobrze znanych, którzy staną się świadkami powrotu zła do Śródziemia. Od najmroczniejszych zakątków Gór Mglistych, przez majestatyczne puszcze zamieszkałego przez elfy Lindonu i zapierające dech w piersiach królewskie wyspy Númenoru, po najdalsze krańce mapy – królestwa i ich mieszkańcy zbudują dziedzictwo, które żyć będzie na długo po tym, jak oni sami odejdą. 

Juan Antonio Bayona, twórca mający w swoim dorobku reżyserię takich produkcji jak Jurassic World: Upadłe królestwo”, „Siedem minut po północy”, Niemożliwe” i Sierociniec” niedawno ogłosił zakończenie prac nad pilotażowym odcinkiem serialu Władca Pierścieni”. Twórca ma odpowiadać także za reżyserię drugiego odcinka. Prace na planie serialu zostały wznowione pod koniec września, po tym jak ekipa musiała przerwać prace w marcu ze względu na wybuch pandemii.

W serialu występują między innymi Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle i Tyroe Muhafidin. 

zdj. Amazon Prime Video