Seth Rogen i reżyser filmu „Tamte dni, tamte noce” nakręcą biografię hollywoodzkiego alfonsa

Studio Searchlight Pictures zatrudniło Setha Rogena i Evana Goldberga (odpowiedzialnych ostatnio za takie tytuły jak „Kaznodzieja”, czy „The Boys”) do przygotowania scenariusza filmu o słynnym hollywoodzkim alfonsie. Reżyserią produkcji zajmie się Luca Guadagnino („Suspiria”, „Tamte dni, tamte noce”).

Scotty and the Secret History of Hollywood” opowie historię Scotty'ego Bowersa – weterana II wojny światowej, a zarazem działającego od końca lat czterdziestych do wybuchu AIDS sutenera, który czerpał ogromne zyski z organizowania randek dla gwiazd hollywoodzkiego światka. Nim Bowers zmarł w ubiegłym roku w wieku 96 lat, zdążył napisać i wydać auobiografię zatytułowaną „Full Service: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars”, która w szczegółach opisuje kulisy jego wieloletniej kariery.

Producentem „Scotty'ego” został Matt Tyrnauer, autor produkcji dokumentalnej, na której Rogen i Goldberg mają oprzeć scenariusz filmu fabularnego. W realizacji filmu wezmą udził studia Altimeter Films i Point Grey Pictures.

Tymczasem, kolejna produkcja z udziałem Setha Rogena, „An American Pickle”, zadebiutuje na platformie HBO Max już w przyszłym miesiącu. Z kolei, Luca Guadagnino nim wejdzie na plan filmu o Scottym Bowersie ma nakręcić jeszcze zapowiedziany niedawno remake „Człowieka z blizną”, a następnie ekranizację „Władcy much”.

Źrodło: Deadline / zdj. HBO