„Sex Education” utraciło jedną z głównych gwiazd. W 4. sezonie serialu Netfliksa nie powróci Patricia Allison

W przymierzanym do realizacji jeszcze tego lata czwartym sezonie „Sex Education” zabraknie jednej z głównych gwiazd poprzednich odcinków. Pożegnanie z obsadą serialu ogłosiła właśnie Patricia Allison. Wcielała się w rolę Oli Nyman.

O planach wobec rozpoczęcia prac na planie następnej odsłony „Sex Education” podczas wywiadu z serwisem Discussing Film wspominał ostatnio Asa Butterfield (serialowy Otis Milburn). Aktor potwierdził wówczas, że zdjęcia do czwartego sezonu rozpoczną się w przeciągu najbliższych trzech miesięcy. Z nowego wywiadu z Patricią Allison, zamieszczonego na łamach Capital XTRA, dowiedzieliśmy się natomiast, że aktorki zabraknie tym razem na planie serialu.

Allison znana z roli Oli Nyman, jednej z ulubionych postaci fanów, zdecydowała się na zakończenie swojej przygody z „Sex Education” z uwagi na inne propozycje, które zaczęły pojawiać się po zaangażowaniu w serial Netfliksa. „Uwielbiałam grać w Sex Education, wcielać się w Olę” – aktorka tłumaczy w rozmowie – „ale niestety nie będę miała możliwości wystąpić w czwartej serii. Pojawiły się dla mnie inne możliwości. Zajmowałam się [tym serialem] od trzech lat i szczerze to kochałam”.

Sprawdź też: „The Mandalorian” – wznowiono prace nad trzecim sezonem serialu. Jaki jest powód dodatkowych zdjęć?

Od czasu debiutu w połowie pierwszego sezonu serii, Ola była jedną z głównych bohaterek „Sex Education” i zarazem centralnym obiektem westchnień protagonisty zagranego przez Butterfielda. Zarazem bohaterka mierzyła się z mocnymi uczuciami wobec postaci Maeve Wiley (zagranej przez Emmę Mackey). Relację Otisa i Oli skomplikował burzliwy związek ich rodziców granych przez Gillian Anderson i Mata Blomgrena.

Przypomnijmy, że trzecia seria „Sex Education” debiutowała na platformie streamingowej we wrześniu ubiegłego roku. Na ostatni sezon złożyło się osiem odcinków, które reżyserowali Runyararo Mapfumo i Ben Taylor. Termin premiery nowych odcinków nie został jeszcze ustalony.

źródło: Discussing Film / zdj. Netflix