„Shrek 5” nadchodzi. Ile będziemy musieli czekać na premierę?

Stęskniliście się za Shrekiem i Fioną? Studio Universal Pictures pracuje aktualnie nad piątą odsłoną popularnej animowanej serii już od kilku miesięcy i właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy możemy wypatrywać premiery.

Shrek 5” – kiedy premiera filmu? Kultowy ogr może wrócić w 2025 roku

W kwietniu tego roku ogłoszono, że „Shrek” doczeka się jeszcze jednej kontynuacji. Okazuje się, że piąty film o popularnym ogrze może być bliżej, niż nam się wydawało. Według doniesień ujawnionych na stronie LinkedIn przez pracowniczkę spółki NBCUniversal, plany studia zakładają, że „Shrek 5” ma pojawić się w kinach w 2025 roku. Informacja została szybko usunięta, więc na ten moment może być jedynie wskazówką na temat terminu premiery filmu. W nowej części do swoich ról ma powrócić cała oryginalna obsada w tym Mike Myers jako Shrek, Cameron Diaz w roli księżniczki Fiony i Eddie Murphy w roli Osła.

Filmowa seria o Shreku pozostaje jedną z najbardziej dochodowych franczyz animowanych. Pierwsza odsłona z 2001 roku zebrała od widzów 488 mln dolarów. Wydana trzy lata później kontynuacja okazała się największym sukcesem serii i kończyła pobyt w kinach, mając na koncie aż 935 mln dolarów. Dwie ostatnie części mogą pochwalić się wynikami wynoszącymi odpowiednio 807 mln dolarów i 756 mln dolarów. Na początku roku do kin trafił „Kot w butach: Ostatnie życzenie” będący już drugim spin-offem „Shreka”. Za bilety na seanse produkcji zapłacono na całym świecie ponad 481 mln dolarów, a film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród widzów i krytyków.

zdj. Universal Pictures