Sieć kin Dolby Cinema zachęca do kupienia biletów na „Top Gun: Maverick”. Nowy plakat

Sieć kin Dolby Cinema przyłączył się do promowania długo odsuwanej premiery „Top Gun: Maverick”. Przy współpracy Paramount Pictures przygotowano nowy plakat zapowiedzianego na maj tego roku widowiska. 

Film wyreżyserował Joseph Kosinski do scenariusza, który napisali Peter Craig, Justin Marks i Eric Warren Singer. Premierę „Mavericka” zapowiedziano na 27 maja (choć pierwotnie film miał debiutować aż dwa lata wcześniej). 

W ramach filmu do swoich ról z kultowej pierwszej części powrócą Tom Cruise i Val Kilmer. W obsadzie są także Miles Teller, który zagrał dorosłego syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka, oraz Jennifer Connelly, Charles Parnell jako admirał, Jay Ellis jako pilot myśliwca, Bashir Salahuddin jako inżynier oraz Danny Ramirez jako kolejny pilot myśliwca. Monica Barbaro zagrała z kolei młodą pilotkę myśliwca i dziewczynę bohatera granego przez Milesa Tellera, a Thomasin McKenzie wcieliła się w córkę postaci granej przez Jennifer Connelly.

Top Gun Maverick

„Top Gun: Maverick” – opis fabuły

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje na czele spec-grupy szkolącej pilotów do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Spotyka porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa (Miles Teller), syna swojego przyjaciela, Nicka „Goose'a” Bradshawa, który zginął przed laty podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz wydarzeniom z przeszłości. Stawia wysokie wymagania tym, którzy zostali wybrani do niebezpiecznej misji.

zdj. Paramount Pictures