„Siedem” Finchera zainspirowało twórców nowej części „Obecności”

Twórcy „Obecności 3: Na rozkaz diabła” udzielili nowego wywiadu, w którym pokrótce omówili inspiracje stojące za nowym rozdziałem przygód małżeństwa Warrenów, granych przez Patricka Wilsona i Verę Farmigę. Jak się okazuje, reżyser Michael Chaves wzorował się na tonie wykreowanym w kultowym „Siedem” Davida Finchera.

W rozmowie z dziennikarzami Total Film, Chaves wyjaśnił, że w opozycji do poprzednich filmów opartych na konwencji „nawiedzonego domu”, „Na rozkaz diabła” wzoruje się na klasyce kryminalnych thrillerów.

Do tej pory filmy [z serii „Obecność”] funkcjonowały w ramach pewnej konwencji. „Siedem” jest jednym z naszych ulubieńców i spodobała nam się możliwość stanięcia przed wyzwaniem nakręcenia czegoś w podobnym duchu. Czegoś związanego ze śledztwem – oczywiście wciąż zgodnego z cyklem, jego nadprzyrodzoną terminologią i językiem. 

W „Obecności 3: Na rozkaz diabła” Chaves i producent James Wan opowiedzą o autentycznym przypadku w historii amerykańskiego sądownictwa, w którym argumenty obrony zostały oparte na demonicznym opętaniu sprawcy w chwili popełnienia zabójstwa. 

Kiedy premiera „Obecności 3: Na rozkaz diabła”?

Nad scenariuszem do „Obecności 3” pracował David Leslie Johnson mający w dorobku między innymi historię do drugiej części serii. Za kamerą filmu Chaves zastąpił Jamesa Wana, dotychczasowego reżysera cyklu.

Na ekranach polskich kin „Obecność 3” pojawi się już 11 czerwca. Tydzień wcześniej – 4 czerwca – horror będą mogli oglądać użytkownicy platformy HBO Max.

źródło: Screen Rant / zdj. Warner Bros.