„Silent Night” – następny film z Keirą Knightley z pokazami festiwalowymi i premierą w streamingu

Dowiedzieliśmy się dziś, że reżyserski debiut Camille Griffin, zatytułowany „Silent Night” zadebiutuje podczas amerykańskiego festiwalu Fantastic Fest pod koniec tego miesiąca i wkrótce po tym trafi na platformę AMC+. W nowej czarnej komedii główną rolę zagrała Keira Knightley.

Obok amerykańskiej premiery, „Silent Night” doczeka się też specjalnego pokazu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Dalszym planem dystrybucyjnym filmu ma zająć się firma RLJE Films.

„Silent Night” opowiada historię grupy przyjaciół, którzy spotykają się podczas obiadu świątecznego, gdy cała reszta świata szykuje się na apokalipsę. Grupa sztywnych Brytyjczyków-stoików zebranych w idyllicznej wiejskiej posiadłości usiłuje zachować twarz w obliczu ostatniego dnia ludzkości. 

Jako producent, filmem zajął się między innymi Matthew Vaughn („Kingsman”). W obsadzie, poza Knightley, są jeszcze Matthew GoodeRoman Griffin Davis, Annabelle WallisLily-Rose DeppṢọpé Dìrísù, Kirby Howell-BaptisteLucy Punch, Rufus Jones i Trudie Styler.

Dodajmy, że „Silent Night” jest pierwszym z dwóch wspólnych projektów Griffin i Knightley. W czerwcu tego roku, aktorka dołączyła do reżyserowanego przez Griffin dramatu science fiction „Conception”.

źródło: Screen Rant / zdj. AMC / RLJE