„Skazany na śmierć” jeszcze raz wróci na ekran. Disney stworzy nowy serial

Szykuje się kolejna ucieczka z więzienia. Popularny serial „Skazany na śmierć” jeszcze raz zaliczy powrót na mały ekran. Platforma Hulu, której przejęcie ogłosił dzisiaj Disney, zamówiła realizację nowego serialu osadzonego w uniwersum „Prison Break”.

Powstanie nowy serial w świecie „Skazanego na śmierć

Do napisania scenariusza został zatrudniony Elgin James, współtwórca i showrunner serialu „Mayans M.C.”. Produkcja jest na razie na wczesnym etapie rozwoju, ale wiemy już, że nie będzie bezpośrednią kontynuacją przygód głównych bohaterów poprzednich sezonów „Skazanego na śmierć”. Historia skoncentruje się na zupełnie nowych postaciach i na tym etapie wszystko wskazuje, że bohaterowie znani z oryginalnej produkcji tacy jak Michael Scofield (Wentworth Miller) i Lincoln Burrows (Dominic Purcell) w ogólne nie zostaną uwzględnieni w historii. W gronie producentów serialu oprócz Jamesa znajdą się też Dawn Olmstead, twórca „Skazanego na śmierć”, Paul Scheuring, Marty Adelstein i Neal Moritz.

Skazany na śmierć” emitowany był w latach 2005-2009, kiedy to doczekał się czterech sezonów. Po ośmiu latach produkcja powróciła na ekrany z piątą serią, a wcześniej doczekała się jeszcze filmowej kontynuacji osadzonej po wydarzeniach z pierwszych czterech serii. Serial cieszył się ogromną popularnością nie tylko w USA, ale też w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie jego emisją zajmowała się pierwotnie stacja Polsat.

źródlo: deadline.com / zdj. 20th Century Studios