SkyShowtime chce się rozwijać. Treści w 4K, lepszy dźwięk i pakiet z reklamami? To użytkownicy zdecydują

Platforma streamingowa SkyShowtime od ośmiu miesięcy dostępna jest dla polskich widzów. Przez ten czas w jej ofercie systematycznie pojawiają się kinowe i serialowe nowości. Katalog uzupełniany jest też o klasyczne produkcje, ale nie brakuje zamieszań związanych z niezrozumiałymi czystkami oferty. Cały czas nie doczekaliśmy się też wprowadzenia do katalogu treści 4K. Ostatnie działania serwisu sprawiają jednak, że wyczekiwane zmiany mogą nadejść w ciągu najbliższych miesięcy.

SkyShowtime pyta widzów o ofertę serwisu. Jakich treści brakuje?

W ostatnich dniach platforma SkyShowtime rozpoczęła zbieranie opinii na temat serwisu wśród swoich użytkowników. Wybrani widzowie aktywnie korzystający z usługi otrzymali prośby o wypełnienie dosyć obszernej ankiety mającej posłużyć do lepszego zrozumienia konsumentów, poznania ich opinii na temat tego, jak przez ostatnie miesiące działało SkyShowtime i wyciągnięciu wniosków na przyszłość.

Jeśli jesteście aktywnymi klientami platformy, to sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe, bo ankiety rozsyłane są właśnie w tym momencie do kolejnych użytkowników SkyShowtime. Przedstawiciele serwisu zapewniają, że wykorzystują zdanie swoich klientów do tego, aby udoskonalać i rozwijać platformę. Wasze odpowiedzi zostaną połączone z reakcjami innych użytkowników i zanonimizowane i zostaną wykorzystywane zgodnie z Polityką prywatności SkyShowtime na potrzeby badań rynku.

Ankieta koncentruje się przede wszystkim na aspekcie treści i tego, jak użytkownicy oceniają różnorodność dostępnych filmów i seriali z konkretnych gatunków, a także tego, jakich produkcji oczekiwaliby w serwisie więcej. Padają w tym kontekście także pytania o seriale i filmy tworzone na innych rynkach niż amerykański, co oznacza, że SkyShowtime próbuje dowiedzieć się, czy inwestowanie w tworzenie własnych produkcji z takich krajów jak chociażby Polska, Słowacja, Czechy ma sens. W ostatnich tygodniach i miesiącach serwis systematycznie stawia na seriale z europejskich krajów – wystarczy przypomnieć chociażby premierę polskie „Warszawianki” z Borysem Szycem, którą początkowo produkowano z myślą o premierze na HBO Max. Serwis pyta też bezpośrednio o to, czy widzowie chcieliby oglądać więcej treści właśnie z Polski, więc wygląda na to, że przynajmniej w teorii istnieje ze strony SkyShowtime chęć do kontynuowania współpracy z polskimi twórcami.

SkyShowtime pyta swoich użytkowników również o to, czy chcieliby oglądać na platformie treści sportowe, programy typu talk-show, koreańskie seriale, programy typu lifestyle, a nawet programy naukowe i przyrodnicze. Jeśli chodzi o ofertę katalogową serwisu, to w ankiecie często przewija się kwestia tego, czy widzowie wypatrują dodawania kolejnych bardziej klasycznych, nieco starszych tytułów. Tego typu produkcje były w ostatnich tygodniach często dołączane do serwisu, ale cały czas dostępny katalog stanowi zaledwie ułamek tego, co SkyShowtime mogłoby zaproponować swoim klientom, mając do dyspozycji filmy dystrybuowane przez takie wytwórnie jak Universal Pictures i Paramount Pictures.

skyshowtime ankieta-min.jpg

SkyShowtime pamięta o treściach 4K i lepszym dźwięku. A co powiecie na tańszy plan z reklamami?

skyshowtime oferta-min.jpg

Badanie ukierunkowanie jest co prawda przede wszystkim na ofertowe potrzeby klienta, ale w ankiecie pojawiło się też kilka bardziej technicznych pytań związanych z ergonomią serwisu SkyShowtime oraz jakością oferowanych treści. Pytając o to, jakich nowych lub udoskonalonych funkcji i funkcjonalności widzowie życzyliby sobie w usłudze SkyShowtime, padają między innymi wzmianki o dodaniu zwiastunów, pojawieniu się adnotacji o ocenie danego filmu czy serialu z serwisu Rotten Tomatoes lub IMDB, możliwości tworzenia listy tytułów do obejrzenia czy wprowadzeniu zakładki z ostatnio dodanymi tytułami.

Wielu użytkowników najbardziej ucieszy jednak możliwość wskazania w badaniu na konieczność wprowadzenia do serwisu treści w rozdzielczości 4K z systemem HDR oraz lepszej jakości dźwięku. Przypomnijmy, że w lutym przy uruchamianiu serwisu SkyShowtime w Polsce przedstawiciele platformy zapewniali, że trwają już prace nad wprowadzeniem obsługi 4K, ale przez ponad pół roku nie usłyszeliśmy żadnych konkretów w tej sprawie. Ankieta potwierdza na ten moment, że SkyShowtime cały czas zdaje sobie sprawę z oczekiwań widzów w sprawie podniesienia rozdzielczości oferowanych treści oraz ulepszenia jakości dźwiękowych ścieżek. Obecnie w serwisie filmy i seriale obsługują bowiem jedynie obraz w rozdzielczości FHD oraz dźwięk Dolby Digital w systemie 5.1.

Co najciekawsze, w ankiecie można również wskazać na chęć posiadania tańszego abonamentu, który wiązałby się z koniecznością oglądania reklam. Co prawda, tego typu rozwiązanie staje się w ostatnim czasie wyjątkowo popularne wśród serwisów streamingowych, ale jak na razie przede wszystkim na największych rynkach zagranicznych. Dodatkowo SkyShowtime już teraz oferuje dosyć niską cenę za swój miesięczny abonament i umożliwia też widzom korzystanie z częstych promocji. Niewielu ekspertów nie zakładało więc możliwości wprowadzenia takiego rozwiązania akurat w przypadku tego serwisu.

Na ryku streamingowym robi się coraz ciaśniej, a konkurencyjność platform staje się wręcz ogromna. Biorąc pod uwagę stworzenie tego typu ankiety nastawionej na wyjątkowo dokładne poznanie oczekiwań swoich widzów, niewykluczone, że SkyShowtime przejdzie w najbliższych miesiącach kilka poważniejszych zmian. Których z nich wypatrujecie najmocniej? Dajcie znać w komentarzu.

skyshowtime ankieta reklamy 4k lepszy dzwiek-min.jpg

źródło: Filmozercy.com / Twitter / zdj. SkyShowtime