SkyShowtime też stawia na koreańskie seriale. Dystopijny thriller o handlu organami pojawi się w Polsce

Koreańskie seriale przez ostatnie kilkanaście miesięcy systematycznie zalewały wręcz ofertę platformy Netflix. Popularność tego typu produkcji próbował wykorzystywać już także Disney+, a teraz przyszła pora na kolejną platformę. Na początku lipca w serwisie SkyShowtime będzie można dystopijny thriller, „Aukcja”.

Koreański serial „Aukcja” w lipcu na SkyShowtime

Koreańskie seriale stały się ostatnimi czasy produkcjami, które dosyć często pojawiają się w ofertach serwisów streamingowych. Popularność projektom z tego regionu świata zawdzięczamy przede wszystkim gigantycznemu sukcesowi „Squid Game”, który pozostaje do dzisiaj najchętniej oglądanym serialem w historii Netfliksa. Nie tylko streamingowy gigant stawia jednak na produkcje z Korei. Ostatnio robi to także Disney+, a teraz także SkyShowtime (za pośrednictwem Paramount+).

Na 4 lipca wyznaczono w Polsce premierę serialu „Aukcja”. Produkcja opowiada o ofiarach, które zwabiane są do odludnego hotelu pod pozorem spotkań seksualnych, tylko po to, aby złapać je w sidła handlarzy organami. Ci sprzedają narządy tym, którzy zaoferują najwyższą cenę. Po dramatycznym w skutkach trzęsieniu ziemi ofiary, handlarze i nabywcy zostają uwięzieni w tym samym rozpadającym się budynku. Odcięci od świata zewnętrznego, podejmują walkę o przetrwanie za wszelką cenę.

Sprawdź też: Marvel szykuje serial dla młodzieży. Opowie o kosmicznych bohaterach.

Serial z Jin Sun-kyu („Extreme Job”), Jun Jong-seo („Money Heist: Korea”) i Chang Ryul („My Name”) w rolach głównych, to adaptacja wyreżyserowanego przez Lee Chung-hyuna krótkometrażowego filmu z 2015 roku pod tym samym tytułem. Reżyser i scenarzysta, Jeon Woo-sung, który był współtwórcą oryginalnego filmu krótkometrażowego, rozwinął tę historię w sześcioodcinkowy serial.

W dniu premiery na platformie SkyShowtime pokazane zostaną trzy odcinki. Kolejne będą debiutowały w tygodniowych odstępach

zdj. SkyShowtime