„Sonic 3” nadejdzie na czas. Zakończono prace na planie – kiedy premiera?

Dobiegły końca prace zdjęciowe na planie trzeciej odsłony filmowych przygód Sonica – wynika z nowej rozmowy z gwiazdorem widowiska, Jamesem Marsdenem. Realizowana przez Paramount Pictures kontynuacja przygód kultowego bohatera z gier studia Sega trafi do kin jeszcze w tym roku.

Na chwilę obecną nie wiemy dokładnie, o czym opowie trzecia odsłona „Sonica. Szybkiego jak błyskawica” – twórcy sugerowali jednak, że w filmie pojawi się Shadow, jeden z najważniejszych przeciwników błękitnego jeża z growych odpowiedników. W ramach spekulacji mówi się z kolei, że do roli głosowej zatrudniono Haydena Christensena, gwiazdora prequelowej trylogii „Gwiezdnych wojen” i serialu „Ahsoka”.

Innymi kandydatami do roli przeciwnika Sonica byli podobno Keanu Reeves, Nicolas Cage, Nicholas Hoult, Aaron Paul, Adam Driver oraz Jason Griffith, czyli aktor znany z oryginalnej serii gier.

Potwierdzono natomiast, że w filmie ponownie usłyszmy głosy Bena Schwartza (powracającego w tytułowej roli), Idrisa Elby (jako Knuckles) i Colleen O'Shaughnessey (Tails). Na ekranie ponownie zjawią się też Jim Carrey, jako profesor Robotnik oraz James Marsden jako Tom Wachowski. To właśnie ostatni z wymienionych aktorów udzielił teraz nowego wywiadu, w którym ujawnił, że prace zdjęciowe ostatecznie dobiegły końca. Przypomnijmy, że pierwszy klaps na planie padł jeszcze w lipcu ubiegłego roku – początkowo zdjęcia toczyły się jednak bez udziało aktorów, z uwagi na trwające wtedy hollywoodzkie strajki. Obsada trafiła przed kamery dopiero w końcówce listopada 2023 roku.

Sprawdź też: Koncert Taylor Swift obejrzycie w domu! „The Eras Tour” z dodatkowymi piosenkami na Disney+! [LISTA]

Kinowy debiut filmu „Sonic 3. Szybki jak błyskawica” został zaplanowany przez Paramount Pictures na 20 grudnia tego roku. Za kamerą „Sonica 3” ponownie znalazł się Jeff Fowler, twórca obu poprzednich odsłon. Scenariusz napisali z kolei powracający do cyklu Josh Miller i Pat Casey. Poza obiema dotychczasowymi częściami „Sonica” scenarzyści mają w dorobku również takie tytuły jak „Dzika noc”, „Transylmania”,  „Szalony akademik” oraz „Shotgun Wedding”.  

Źródło: The Playlist / zdj. Paramount Pictures