Kontynuacja „Sonic. Szybki jak błyskawica” – data rozpoczęcia zdjęć i informacje castingowe

Mimo początkowych niepowodzeń związanych z wyglądem animowanego Sonica ostatecznie film „Sonic. Szybki jak błyskawica” okazał się finansowym sukcesem i studio Paramount Pictures przygotowuje się już do stworzenia kontynuacji. Co wiemy o drugiej części?

Najnowsze doniesienia dotyczące rozpoczęcia prac na planie kontynuacji ujawniają, że ekipa zdjęciowa będzie gotowa do rozpoczęcia zdjęć w maju 2021 roku, co oznacza, że film powinien zogodnie z planem debiutować w kinach już 8 kwietnia 2022 roku.

W scenie po napisach pierwszej części pojawił się Tails, antropomorficznego lisa o dwóch ogonach znany doskonale fanom gry i jak donoszą plotki, ma być on jednym z pełnoprawnych bohaterów drugiej odsłony. Oprócz niego na ekranie pojawi się także inny bohater znany z gier. Nowe przecieki ujawniają, że istotną rolę w kontynuacji odegra Knuckles the Echidna debiutujący w trzeciej odsłonie serii gier wydanej na konsole Sega Mega Drive. W grach początkowo Knuckles i Sonic toczyli wzajemne pojedynki, ale z biegiem czasu stworzyli także wspólną drużynę, a Knuckles stał się pozytywnym bohaterem. Filmowa wersja ma wiernie przedstawić charakter bohatera, co oznacza, że zobaczymy poważnego i łatwowiernego Knucklesa. To właśnie przez swoją naiwność Knuckles początkowo popadł w konflikt z Soniciem.

Twórcy szukają także obsady dla nowej drugoplanowej postaci o imieniu Randall, która będzie wchodziła w interakcje z Soniciem i pozostałymi ludzkimi bohaterami. Trwają także poszukiwania pierwszoligowej gwiazdy Hollywood mającej pojawić się w drugiej odsłonie, a wśród kandydatów przewijają się takie nazwiska jak Samuel L. Jackson i Chris Rock.

źródło: theilluminerdi.com / Paramount Pictures