„Sonic. Szybki jak błyskawica” – Paramount zamawia realizację trzeciego filmu i serialowego spin-offu

Wytwórnia Paramount Pictures zapowiedziała kolejne produkcje osadzone w świecie Sonica. Poza trzecią odsłoną kinowego cyklu, w przygotowaniach jest też nowy serial telewizyjny. Główną rolę zagra w nim Idris Elba.

Podczas gdy jeszcze w kwietniu tego roku na wielkim ekranie pojawi się „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”, w toku znajdują się już prace nad trzecim widowiskiem. Według dotychczasowych zapowiedzi nowy film posłuży jako wprowadzenie dla kolejnych postaci znanych z klasycznych gier o antropomorficznym jeżu – między innymi lisa Tailsa (w tej roli Colleen O’Shaughnessey) i czerwonej Echidny Knucklesa, w którego wcieli się Idris Elba.

Sprawdź też: „Ciche miejsce 3” jednak powstanie. John Krasinski ogłasza datę premiery filmu.

Choć na chwilę obecną trudno spekulować jak rozwiną się losy bohaterów w zapowiedzianym dopiero, trzecim filmie, po „dwójce” widzowie doczekają się specjalnego serialu na Paramount+ poświęconego solowym przygodom Knucklesa. Zarys fabularny nie został jeszcze ujawniony, ale dowiedzieliśmy się, że Elba ponownie udzieli swojego głosu temu bohaterowi. Premierę zaplanowano na przyszły rok. 

Głównych bohaterów zapowiedzianego na 8 kwietnia, drugiego „Sonica” raz jeszcze zagrali Ben Schwartz (wracający jako tytułowy Sonic) i Jim Carrey (wcielający się w głównego złoczyńcę, Dr. Robotnika). Do swoich ról powrócili też James MarsdenTika Sumpter Lee Majdoub. Za reżyserię filmu odpowiada Jeff Fowler, twórca pierwszej części. 

zdj. Paramount