Sony opóźnia premierę filmu „Ghostbusters: Afterlife”

Studio Sony Pictures ogłosiło nową datę premiery filmu „Ghostbusters: Afterlife”. Ze względu na epidemię koronawirusa film został ponownie opóźniony o kilka miesięcy.

Pierwotnie kinową premierę nowego filmu z serii „Pogromcy duchów” zaplanowano na 10 lipca 2020 roku, ale data ta nie została utrzymana i kilka miesięcy ogłoszono, że widowisko trafi do kin dopiero w marcu 2021 roku. Nieustępująca epidemia sprawiła jednak, że i ta data nie zostanie utrzymana, a Sony Pictures ogłosiło, że postara się wprowadzić film do kin 11 czerwca 2021 roku.

Nowy film opowie historię grupy dzieciaków, które trafiają na nadprzyrodzone siły i będą potrzebowały pomocy Pogromców duchów. Główną bohaterkę filmu zagra Mckenna Grace, w jej starszego brata wcieli się Finn Wolfhard, znany z serialu Stranger Things, a matkę z kolei zagra Carrie Coon, znana z seriali „Fargo i Pozostawieni. W jednego z głównych bohaterów, szkolnego nauczyciela wcielił się Paul Rudd.

W produkcji pojawią się też członkowie oryginalnej obsady, czyli Sigourney Weaver, Annie Potts, Dan Aykroyd, Ernie Hudson i Bill Murray. Nowych bohaterów zagrają, Celeste O'Connor i Logan Kim

źródło: deadline.com / zdj. Sony Pictures