Sony zapowiada kolejny film o bohaterce Marvela. Kto opowie o Jackpot?

Dopiero co wczoraj Sony Pictures zapowiedziało realizację tajemniczego projektu, który ma opowiadać o przygodach kolejnej bohaterki Marvela, a już dzisiaj pojawiły się informacje o następnym projekcie składającym się na uniwersum Spider-Mana.

Sony Pictures zdecydowało, że ich nowy projekt opowie o popularnej Jackpot, a napisaniem scenariusza do pierwszych filmowych przygód bohaterki zajmie się Marc Guggenheim, jeden z twórców serialowego Arrowverse od stacji The CW. Co równie istotne Guggenheim pracował także przy komiksach opowiadających o Jackpot, a w kinie jednym z jego projektów był film Green Lantern.

W komiksach Jackpot znana jest jako Sara Ehret naukowiec, zajmująca się biologią, która będąc w ciąży, naraziła się na działanie wirusa Lot 777. Jej nienarodzona córka nie została skażona wirusem, ale kobieta zyskała nadludzką siłę, szybkość i wytrzymałość. Sara po kilku przygodach jako superbohaterka przekazała miano Jackpot w ręce swojej przyjaciółki Alany Jobson, która ostatecznie poległa w walce u boku Spider-Mana, a do walki z przestępcami powróciła wówczas Sara Ehret. Bohaterka debiutowała na łamach zeszytu Amazing Spider-Man #551 z 2008 roku.

źródło: comicbookmovie.com / zdj. Universal Pictures / Marvel Comics