Sony zasypie nas adaptacjami gier. Ruszają prace nad filmem „Gravity Rush”

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Sony przygotowuje filmową adaptację gry „Days Gone”, w której ma zagrać Sam Heughan, a w siedzibie studia ruszyły już prace nad kolejnym projektem bazującym na innej grze wideo. Tym razem padło na wydaną w 2012 roku „Gravity Rush”.

PlayStation Productions wspólnie z firmą produkcyjną Scott Free rozpoczęły prace nad kolejną filmową produkcją bazującą na grze wideo. Studia połączą siły przy tworzeniu produkcji opartej o przygodową grę „Gravity Rush” wydaną w 2012 roku na konsole PS Vita. Trzy lata później produkcja zawitała na konsole PlayStation 4. Do wyreżyserowania filmu zatrudniona została Anna Mastro pracująca przy serialach „Echa”, „Dziewczyny nad wyraz”, „Runaways”, „Pedagożka” czy „Lost Generation”. Napisaniem scenariusza zajmie się z kolei Emily Jerome debiutująca w branży filmowej filmem „Panopticon”, w którym zagrał Anthony Mackie.

Sprawdź też: Mamy pierwszą zapowiedź serialu „The Last of Us”! Joel i Ellie rozpoczynają swoją podróż.

Gra zabiera nas do fikcyjnego miasta Hekseville przypominającego swoim stylem architekturę styl z przełomu XIX i XX wieku. Główną bohaterką jest cierpiąca na amnezję Gravity Kitten, która zdobywa moc manipulowania grawitacją. Swoje nowe umiejętności bohaterka wykorzystuje do ratowania mieszkańców miasta, którym zagraża gigantyczna burza grawitacyjna oraz inwazja pojawiających się wraz z nią potworów zwanych Nevi.

Sony w ostatnim czasie mocno stawia na tworzenie filmów i seriali na bazie popularnych gier wideo. Oprócz wspomnianego „Days Gone” zapowiedziano między innymi seriale „God of War”, „Horizon 2074” oraz filmy „Gran Turismo” i „Ghost of Tsushima”. Najbliższym projektem opartym na grze dedykowanej konsolom PlayStation będzie natomiast „The Last of Us”.

źródło: deadline.com / zdj. Sony Interactive Entertainment