Dwóch bohaterów MCU w „Spider-Manie 4”. Wybór zaskakuje

Dwa lata temu do kin trafił film „Spider-Man: Bez drogi do domu”, który okazał się najlepiej zarabiającą produkcją z tym superbohaterem. Sony Pictures powoli zabiera się za realizowanie czwartej części z Tomem Hollandem i mamy w niej zobaczyć dwóch herosów z MCU. Na kogo padło?

Spider-Mana 4” – w filmie pojawi się dwóch bohaterów MCU

Od momentu, w którym Spider-Man stał się częścią Marvel Cinematic Universe w jego filmach zawsze pojawiają się inni bohaterowie z MCU. W pierwszej produkcji był to sam Iron Man. Druga produkcja pokazała nam współpracę Pajączka i Nicka Fury'ego, a w trzeciej pojawił się Doktor Strange. Tradycja nakazuje, aby i w czwartej odsłonie w fabułę zaangażowany został jeden z bohaterów filmowego uniwersum Marvela.

Z najnowszych przecieków wynika, że faktycznie tak się stanie. Kevin Feige chce, aby swoją rolę w filmie „Spider-Man 4” odegrał ponownie Daredevil (Charlie Cox), który przez moment pojawił się już w poprzedniej produkcji, ale to nie wszystko. MCU ma reprezentować na ekranie także Ant-Man, w którego wciela się Paul Rudd.

Spider-Man” – nowy film z Ant-Manem i Daredevilem

Ant-Man i Dardevil w filmie Spider-Man 4

O ile pojawienie się Daredevila wydaje się logiczne – w komisach bohaterów łączy wspólny wróg w postaci Kingpina i widzowie od lat czekają na to, aby także w filmach Spider-Man przeciął w końcu swoją drogę z kultowym złoczyńcą, a zacieśnienie współpracy z Mattem Murdockiem daje na to szanse, tak zaangażowanie Ant-Mana w historię z Peterem Parkerem wydaje się na pierwszy rzut oka nieco zaskakującym pomysłem. Bohaterowie nie mieli do tej pory zbyt wielu interakcji. Walczyli jednak wspólnie u boku Iron Mana i Kapitana Ameryki w filmie „Avengers: Koniec gry”.

Spider-Man 4” nie ma jak na razie wyznaczonej daty premiery. Tom Holland ujawnił ostatnio, że cały czas trwają jeszcze prace nad scenariuszem i patrząc realnie na to, na jakim etapie znajdują się prace nad filmem, możemy założyć, że najwcześniej Peter Parker powróci do kina w 2025 roku. Wszystko będzie zależało od tego, czy prace na planie wystartują w 2024 roku. Wcześniej Matt Murdock powinien pojawić się we własnym serialu „Daredevil Born Again”, którego akcja osadzona będzie w Nowym Jorku.

źródło: Daniel Richtman / zdj. Sony Pictures / Marvel