„Spider-Man: Bez drogi do domu” z nowymi plakatami i spotami. Skąd Peter Parker weźmie czarny kostium?

W sieci pojawiły się nowe, hiszpańskie plakaty widowiska „Spider-Man: Bez drogi do domu” oraz dwa nowe spoty. Nowe grafiki promocyjne przedstawiają trzech złoczyńców oraz superbohatera Toma Hollanda, przebranego w dwa różne kostiumy. Skąd weźmie się w filmie czarno-złoty strój Pajączka? Odpowiedź poznamy oczywiście dopiero po premierze, ale w sieci nie brakuje przecieków.

Jak czytamy na portalu The Cosmic Wonder, który znany jest z publikowania zarówno potwierdzonych jak i zakwestionowanych wycieków z Marvel Studios, nowe przebranie Spider-Mana to nic innego, a jego poprzedni kostium – ten sam, który bohater zaprojektował samodzielnie w „Daleko od domu” – wywrócony na lewą stronę. Nawiązując do rzekomych spoilerów z filmu, w „Bez drogi do domu” ma znaleźć się scena, w której zwolennik Mysterio wylewa na Pajączka wiadro zielonej farby, co zmusza superbohatera to zmodyfikowania ustawień stroju. Na poparcie tej teorii, warto zwrócić uwagę, że na czarnym kostiumie dobrze widoczne są przewody podobne do technologii wykorzystywanej przez Stark Industries.

Plakat filmu Spider-Man: Bez drogi do domu

Plakat filmu Spider-Man: Bez drogi do domu z czarnym kostiumem

W ostatnim zwiastunie filmu zobaczyliśmy też, że strój wydaje się w jakiś sposób czerpać z magicznych mocy Doktora Strange'a. Powiązania z siłami wykorzystywanymi przez postać Benedicta Cumberbatcha uwidacznia też odtwarzająca kostium figurka kolekcjonerska firmy Hot Toys (zdjęcie poniżej). Do kostiumu dołączono też między innymi specjalne rękawice w stylu wyposażenia Strange'a. Dodajmy, że czarno-złoty kostium Spider-Mana nie ma swojego odpowiednika w komiksach Marvela. Najbliżej założenia czarnego kostiumu, Człowiek-Pająk znalazł się przy okazji stroju z komiksu „The Amazing Spider-Man” #252, opartego na klasycznym wyglądzie Venoma.

Plakat filmu Spider-Man: Bez drogi do domu czarny kostium

Plakat filmu Spider-Man: Bez drogi do domu Zielony goblin

Plakat filmu Spider-Man: Bez drogi do domu Electro

Plakat filmu Spider-Man: Bez drogi do domu Doktor Octopus

Źródło: The Cosmic Wonder / zdj. Disney / Hot Toys