Spider-Man dostanie swój serial. Prime Video pokaże losy alternatywnego Pajączka

Serialowe uniwersum Spider-Mana zaczyna nabierać rozpędu. Amazon opracowuje aktualnie dwie produkcje we współpracy z Sony Pictures. Druga z nich skupi się na alternatywnej wersji Pajączka znanej jako Spider-Man Noir. Serial ma już showrunnera, który pracował już wcześniej nad projektami komiksowymi.

Serial o Spider-Manie nadchodzi. To będzie historia w klimacie noir

Ponad rok temu Amazon zawarł z wytwórnią Sony Pictures umowa, która pozwala mu na realizowanie serialowych produkcji w uniwersum Spider-Mana. Projekty mają obejmować różne postacie z obszernego świata Marvela, do których Sony ma prawa adaptacyjne. Jako pierwszy zapowiedziany został serial „Silk: Spider Society”, którym zajmuje się Angela Kang, showrunnerka pracująca przy „The Walking Dead”. Drugim z projektów okazał się natomiast serial „Spider-Mana Noir”. Produkcja zyskała właśnie showrunnera i został nim Steve Lightfoot. Twórca pracujący wcześniej przy serialu o Punisherze od Netfliksa zajmie się opracowaniem serialu Amazona wspólnie z Orenem Uzielem, który będzie odpowiadał za scenariusz.

Koniecznie sprawdź też: Na tę grę czeka cały świat – wyciekł zwiastun „GTA VI”! To będzie jak „Bonnie i Clyde”.

Serial „Spider-Mana Noir” zabierze nas do Nowego Jorku z lat 30. ubiegłego wieku i opowie historię starszego, nieco siwego już detektywa, który zyskuje supermoce Spider-Mana. Głównym bohaterem historii nie będzie jednak Peter Parker. Serial zostanie osadzony we własnym uniwersum. Widzom Spider-Man Noir jest już znany. Bohater pojawił się w filmie „Spider-Man: Uniwersum”, gdzie przemówił głosem Nicolasa Cage'a. Powróci też w trzeciej części tej serii.

źródlo: variety.com / zdj. Marvel