Spider-Man wraca do Marvela! Disney i Sony zawierają umowę na jeszcze jeden film

Pod koniec sierpnia pojawiła się informacja o zerwaniu współpracy pomiędzy Marvelem a studiem Sony, co oznaczało, że Spider-Man nie będzie już w przyszłości częścią filmowego świata Marvela. Okazuje się jednak, że Disney i Sony Pictures doszły do porozumienia i ponownie będą pracowały razem przy kolejnym filmie o Pajączku.

Po długich negocjacjach Disney i Sony zawarły nowe porozumienie, które zakłada, że Marvel będzie zaangażowany w produkcje jeszcze jednego filmu o Spider-Manie. Studia ustaliły nawet datę premiery trzeciego solowego filmu o Pajączku. Ostatnia część trylogii wejdzie do kin 16 lipca 2021 roku.

Szczegóły nowej umowy pomiędzy wytwórniami nie zostały ujawnione, ale wiemy na pewno, że Marvel za sprawą swojego prezesa Kevina Feigego wyprodukuje jeszcze jeden film, a Feige będzie sprawował nad nim taką samą kreatywną kontrolę, jak przy poprzednich produkcjach z serii. Nie jest na razie jasne, jak Disney i Sony podzieliły się kosztami produkcji trzeciego filmu oraz zyskami z kin. To właśnie ta kwestia była podobno powodem zerwania współpracy. Nie ma również żadnych informacji na temat dalszej współpracy po trzecim filmie, ale możemy zakładać, że do dojdzie do jej przedłużenia, jeśli produkcja odniesie sukces porównywalny do tego, który zanotowała druga część.

W głównej roli w trzecim filmie powróci oczywiście Tom Holland, który od początku związany był z Sony kontraktem na trzy filmy. Wcześniejsze plotki sugerowały, że studio Sony Pictures zatrudniło już scenarzystów trzeciej odsłony, którymi będą Chris McKenna i Erik Sommers odpowiadający za scenariusz do filmu Spider-Man: Daleko od domu”. Cały czas nie wiemy jednak, czy w roli reżysera nowego filmu powróci Jon Watts, twórca ostatnich dwóch filmów o Pajączku, który w przeciwieństwie do Hollanda nie był związany z Sony kontraktem na kolejne filmy. W obliczu informacji na temat ponownej współpracy na linii Marvel-Sony jego powrót wydaje się jednak bardzo prawdopodobny.

źródło:  Hollywoodreporter.com / zdj. Sony Pictures /Marvel